Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek illik kezdeményezni a...

Kinek illik kezdeményezni a tegeződést? Ebben az esetben:

Figyelt kérdés

Munkahelyen adott egy 60 éves igazgató, aki férfi. Hozzá felvesznek egy 20 éves kislányt. (Jó nem kislány, nő. De egyrészt az öreghez képest kislány, másrészt amúgy sem egy határozott nagyszájú, hanem csendes, szolíd, szorgalmas és a munkáját nagyon is ügyesen elvégző "nebántsvirág". Tehát kislányos...)

Normál esetben a nő kezdeményezi a tegeződést. De itt ki???

Ez a lány, ha nem is a titkárnője, de ugyanilyen közvetlen beosztottja, munkatársa a férfinak.


A magázódás azért fura itt, mert a cégnél mindenki más tegeződik.

Ha az igazgató nem ajánlja fel a tegeződést, akkor kezdeményezze a lány?


Ez meg egy másik hasonló szituáció:

*És abban az esetben ha az igazgató első perctől kezdve automatikusan tegezi a lányt, tehát mintha egy gyerekhez szólna (persze nem negatív értelemben, félre ne értse valaki)... Akkor mit tegyen a lány, ha nem meri visszategezni, szóval kezdetben sokáig magázza a főnökét, a főnöke pedig nem szól, hogy ne tegye. De egyrészt ő tegezi a lányt, másrészt a cégnél mindenki más tegeződik. Akkor úgy fél év múlva, ha már nagyon kínos ez a lánynak, akkor mit tegyen? Fura lenne mától fogva csak úgy tegezni a főnökét megbeszélés nélkül...?!



2014. jan. 31. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Első esetben az igazgatónak kell felajánlani a tegeződés, ugyanis jelentős beosztásbeli különbség van kettejük között.


Második esetben a lánynak automatikusan vissza kellett volna tegeznie. Így már én megvárnám, amíg a vezető felhívja a figyelmemet, hogy XY-ka tegezzen már viszont... így fél év után már hülyén jön ki, ha egyszer csak mégis tegezni kezdi a lány.

2014. jan. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
A lány mindkét esetben várjon a tegezéssel, míg az igazgató fel nem kéri a viszont-tegezésre.
2014. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
A lány nehogy letegezze már a háromszor idősebb főnökét. Kora és pozíciója miatt itt nem érvényes a "nő ajánlja fel" mert tiszteletlenségnek hatna a főnökkel szemben.
2014. febr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem nem ajánlgatta az apám korú főnököm a tegeződést, de miután elkezdett tegezni, már én sem magáztam.

biztosan nagyképűségnek hat, de akármennyire is a felettesem, már vagyok abban a korban hogy ne csendőrpertu viszonyban legyek valakivel.

2014. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!