Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Jó" étvágyat! - Minden...

"Jó" étvágyat! - Minden étkezés előtt illendő mondani? Barátom elvárja, hogy amikor asztalhoz ülünk mindig mondjam. Ez normális dolog? Én lennék a bunkó ha néha nem mondanám?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 18:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Én nem tudom illik-e, de én ki nem állhatom , ha mondják:S.Már csomó embert megkértem, hogy ne tegye, ha kajálok, mert tapasztalatom szerint mindig akkor jön rá mindenkire, mikor épp a legnagyobb falattal van teli a szám, és akkor hogy mondja az ember, hogy "köszi"..áh, én nagyon utálom, bármilyen kedves is hogy mondják, nem ettől lesz jó étvágyam, hanem attól, hogy éhes vagyok :S
2009. dec. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

Igen, minden étkezés előtt illene mondani. Bár ez nevelés függő. Nekem ez például nem kérdés.

Hogyha nekem meg olyankor mondják, mikor épp rágok, akkor csak bólintok, majd ha lenyeltem, mondom, hogy "köszönöm".

2009. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
50%
Van olyan, akinek ez nem alap dolog????
2009. dec. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
Már az oviban megtanítják.
2009. dec. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
én is úgy tudom hogy minden étkezés előtt illik mondani
2009. dec. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%

Én nem tudom neked kérdező mi a probléma, és azt sem értik az első válaszoló mit magyaráz?

Most elmondom nálunk hogy van, vidéki parasztemberek között: leülünk az asztalhoz, és jóétvágyat kíván mindenki, aztán szó nélkül eszik. Nem közbe kívánunk, nem utána, nem 2 falat között, hanem előtte. És igen, ez nagyon alapvető dolog. Elég sz.r ha nektek ezt nem tanították meg.

2009. dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

Ez egyfajta jószándék jele is a másik irányába. Idegenebb emberek előtt tényleg udavariassági kérdés, bizalomépítő dolog. Gyerekeket is jó ránevelni! De összeszokott pároknak már nem feltétlenül ezzel kell a másik irányába bármit is kifejezniük. De ha valakinek ez a heppje, akkor a kedvéért persze, hogy megteszi az ember.

Ez az én nemhivatalos véleményem:)

2009. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%

Ja ez eléggé alap


De én biztos hogy akkor sem kapok szívbajt, ha valaki nem mondja...

2009. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%
Alap? Hagyjuk már, kit érdekel. Van aki mondja, van aki nem.
2009. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó: attól még h neked se tanította meg anyád, oviba meg nem jártál, az.


Persze ma már semmi se gáz, az se ha nem mondják, de attól még igencsak szokás.

2009. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!