Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fiúk, férfiak! Van még olyan...

Fiúk, férfiak! Van még olyan rajtam kívül, aki ki nem állhatja a nőnapot?

Figyelt kérdés

Már előre rosszul vagyok a héten esedékes nemzetközi nőnaptól. Most őszintén, miért kell pont ezen az egy napon egész nap a nőket ajnározni? Sokkal könnyebb dolguk van az életben, könnyebben kapnap munkát, könnyebben találnak párt, sok helyre ingyen mehetnek be, hamarabb mehetnek nyugdíjba, miközben tovább élnek és még sorolhatnám, de még ünnepelni is kell őket. Bezzeg a nemzetközi férfinapról sokan még csak nem is tudják, hogy létezik.


Nálunk is a munkahelyen kevés a fiú és sok a nő, és reggel virággal köszöntjük a nőket. Elvileg nem kötelező, de ugye nem akarom, hogy kinézzenek, szóval én is köszöntök mindenkit, de már előre rosszul vagyok ettől a naptól, hogy olyan nők kezébe nyomok virágot, akikkel többségében csak köszönőviszonyban vagyok.



2014. márc. 3. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Hát erre nem tudok mit mondani, amióta világ a világ, van olyan, hogy illem, a férfi udvarol a nőnek és nem fordítva, a férfi dolga, hogy kedveskedjen a nőnek és nem fordítva, nem tudom, nekem valahogy sosem esett nehezemre, hogy kedves legyek egy nőhöz, függetlenül attól, hogy ki volt az, simán természetes dolognak veszem.

Nőnap? Szerintem egy férfi keze sem szakad le attól, ha átnyújt egy szál virágot vagy édességet pár nőnek ezen a napon.

2014. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Utálom. Tiszta sovinizmus. Férfinap sincs. Ezenfelül ilyenkor nem érdekel senkit a Zoltán nap
2014. márc. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
76%
Most nem megyek bele abba, hogy melyik nemnek van könnyebb dolga az életben. Én az olyan nőknek nem adnék virágot, akivel még egy fél mondatot sem beszéltem. Majd vesz neki a férje, vagy mit bánom én...
2014. márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Nőként én sem szeretem a nőnapot.


"Sokkal könnyebb dolguk van az életben, könnyebben kapnap munkát,"


Fiatal nőknél feltételezik, hogy majd elmennek szülni, a kisgyerekes anyákat nem szeretik sehol. Mi ebben a könnyű?


" könnyebben találnak párt,"


Mégis milyet???? Aki a kanapén böfögve issza a sört és kiszolgálhatjuk meg moshatunk-főzhetünk rá?


"sok helyre ingyen mehetnek be,"


Az elmúlt 30 évben nem jártam egy helyen sem, ahol nekem ne kellett volna ugyanannyit fizetnem mint egy férfinek.


"hamarabb mehetnek nyugdíjba, miközben tovább élnek"


Most nyírjuk ki magunkat idő előtt????

Tovább élünk... ja, mert én eljárok évente a rákszűrésre, figyelek az étkezésemre, hogy mozogjak. A volt férjemnek 3 évig mondtam, hogy másszon el az orvoshoz a bajával. Más férfi meg vedel, zabál mint az állat, aztán csodálkozik, ha valami baja lesz.

2014. márc. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nőként mondom, hogy jó lenne, ha lenne férfinap is.

Azzal viszont vitatkoznék, hogy a nők könnyebben kapnak munkát. Max. a fullos, feszes cicijű modellkék, és azok is hátsó szándékkal, ha tényleg könnyebben. Sok helyre férfiakat vesznek fel inkább, mert azok nem fognak gyesre menni, ha gyerekük lesz, és ez jobb a munkaadóknak...

2014. márc. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
96%

Már nem azért de egy nőnek pont hogy SOKKAL nehezebb, mint egy férfinak, sokkal több rossz jut nekik, szerintem igenis kijár nekik is az ünnep...

Egy nő ezerszer nehezebben talál munkát, mert gyereket fog szülni, azt meg sehol nem akarják, hogy munkaerő kiesés legyen, tehát nem is szívesen alkalmaznak nőket...Arról nem is beszélve, hogy ugyanannyi munkáért sokkal kevesebb fizu jár...ez így hol igazságos????

Könnyebben találnak párt...jah...egy olyan pasit mondj, aki nem csak d**ni akar, hanem egy párt elég nehéz olyat találni, elhiheted, mert ma már az udvarlás is luxus...

Ezen kívül a nők dolgoznak, mellette a házimeló, mellette a gyereknevelés, Plusz, törődjön az egész családdal, de soha nem lehet ám rossz napja, neeem, mindehhez jó képet kell vágni!!

Talán azért él tovább a nők többsége, mert jobban odafigyelnek az egészségükre...és akkor most? Akassza fel magát idő előtt minden nő??

Arról ugye nem is beszélve, hogy a nők többsége még ráadásul havonta szenvedhet (ugye nem kell mondanom miért), plusz a hormonszint-ingadozások sem a legkellemesebbek...de nyugodtan lehet hülyep*csázni, ő tehet róla....

Brühhühű, biztosan k*rv*sz*r, sanyarú sorsa lehet egy pasinak, akinek nem kell valami sokat küzdenie egy kis elismerésért...manapság tényleg kezd a legtöbb pasi eltunyulni, mintha kiskirálynak képzelnék magukat, aztán semmit nem csinálnak csak panaszkodnak...nem egy ilyennel találkoztam már.

2014. márc. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Van férfinap is (egyesek szerint minden nap az :D).


De az a véleményem, hogy egyes lúzereknek nem a nőket kellene okolniuk a saját elcseszett kis életük miatt.

2014. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!