Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 18+ -osok, mi a véleményetek...

18+ -osok, mi a véleményetek a káromkodásról? Egy nő szájából, illetve egy fiúéból?

Figyelt kérdés
obszcén, vicces, éretlen, kulturálatlan, teljesen természetes? vélemény?

2014. máj. 29. 13:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függően milyen közegben használja, akármelyik lehet. Nemek közt nem teszek különbséget ebben, szerintem felesleges a káromkodásra amolyan másodlagos nemi jellegként ("férfias") tekinteni.
2014. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeres és céltalan(?), indokolatlan(?) káromkodást nem szeretem. Ha valaki véletlenül vagy hirtelen indulatból egyszer egyszer mond egy cifrát attól még nem lesz rossz ember. Szerintem alkalmanként elnézhető/belefér; kötőszavak helyett viszont taszító...
2014. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam káromkodni, már beépült a beszédstílusomba, ezért ha olyan társaságban vagyok, ahol teljesen természetesen viselkedhetek (baráti kör), akkor gyakran megesik. Viszont ha olyan közegben vagyok, ahol illedelmesen kell viselkedni, akkor nyilván egyszer sem fordul elő. Közeg határozza meg.
2014. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Alapvetően kulturálatlannak tartom, de vannak helyzetek, amikor kevésbé illetlen. Egyébként nem zavar különösebben. Ez utóbbi helyzetben mindegy a káromkodó neme.
2014. máj. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A céltalan, folyamatos káromkodást nem viselem el túl sokáig. De indokolt esetben lehet, sőt, talán kell is káromkodni. Azzal nagyon szépen lehet nyomatékosítani a mondandónkat, kifejezni indulatokat. Ha az ember csak megfelelő alkalmakkor használ ilyen kifejezéseket, akkor azok nem veszítenek súlyukból, illetve nem is különösebben illetlen. Például ha valakiről tudom, hogy nem szokott stílszerűen káromkodni, de valamilyen helyzetben kicsúszk a b+, akkor érzem, hogy túlfeszítették nála a húrt, éppen erős indulatok dúlnak benne, és nem az az első gondolatom, hogy milyen bunkó, hogy káromkodik. Az obszcén, durva kifejezéseknek is megvan a maguk rendeltetése, és ha a helyén kezeli őket az ember, akkor nincs vele gond. Sőt, használjuk ki nyelvünk cifraságát, ha már megadatott, hogy nem 2-3 alapvető szitokszavunk van, hiszen színesíti, kifejezőbbé teszi beszédünket. Csak a mértékkel vigyázzunk!
2014. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Sowilo ***** válasza:

Nagy Feró fogalmazta meg jól, mikor nem énekelhette el a 8 óra munka c. dalát, mert vannak benne trágár szavak. Az 'elegem van már a kiba.szott világból' helyett mondhatott volna 'elegem van már az egész világból'-t, de az egyáltalán nem azt jelentette volna, oda a 'kiba.szott' illett a legjobban, és semmi mással nem helyettesíthette volna.


Vannak olyan helyzetek mikor a trágár szavaknak van létjogosultságuk, mert nélkülük nem fejezhető ki 100%-ig a mondanivaló, de vannak olyan helyzetek, mikor mellőzni kell az ilyen szavakat. Jókor, jó helyen használva nincs vele gond.


/Ezért is tartom szánalmasnak a trágárságszűrőt ezen az oldalon. Valamikor igenis kell oda egy jókor jó helyen elejtett b.azmeg./

2014. máj. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
ha olyan helyzetben van valaki, ami már igazán kiborító, elfogadható, haveri/baráti társaságban poénként is, de általános és mindennapi szóhasználatban alacsony intelligenciaszintre utal
2014. máj. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Majdnem minden ember káromkodik. Nem a csúnya szavakkal van a gond, hanem azzal, ahogy használják. Lehet odaillően, sértően vagy egyenesen bunkó módon is káromkodni.


Nemek szempontjából pedig nincs különbség. Mért is lenne? Tudom, van az a mondás, hogy egy nő szájából még rondább az ilyen beszéd, de ezt abszolút baromságnak tartom, és, ha belegondolok, elég abszurdnak is.

2014. máj. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%

#6: Egyetértek az uccsó mondatoddal, két szempontból is, egyből viszont nem :)

Egyrészt azért értek vele egyet, mert a bazm.g és a b.zmeg ugyanazt jelentik, tehát aki akarja könnyen kikerülheti a szűrőrendszert. Másrészt azért értek vele egyet, mert néha már talán túlzásba is viszik a szűrögetést, enyhén trágár szavak fennakadnak a szűrőn, néhány obszcénebb kifejezés viszont simán átcsúszik. Ez így következetlen.


Viszont azért nem értek egyet vele, mert az emberek egy jelentős hányadának véleménye szerint a jókor, jó helyen elejtett b.zmegek száma kábé egyenlő az adott mondatot alkotó szavak számának cirka egyharmadával-egynegyedével. Ilyen megfontolásból sajnos igenis van létjogosultsága a szűrőrendszernek.

2014. máj. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Sowilo ***** válasza:
100%

De ha ezzel a logikával folytatjuk a gondolatmenetet, oda jutunk, hogy a "minden második szava b.azmeg" típusú emberek ugyanúgy fognak káromkodni mint szűrő nélkül, max egy kicsit kipontozgatják meg kicsillagozgatják a mondandójukat. Sokat lehet látni ilyet itt az oldalon, egyáltalán nem lusták kipontozni a b.azmeget, sokkal nagyobb erőfeszítés lenne nekik más szóval helyettesíteni.


Más fórumon, ahol nincs trágárságszűrő, ugyanennyi káromkodás van, mint itt. A trágárságszűrő egyetlen funkciója, hogy idegesítse az embert, arra viszont jó.


Másrészt érdekes, egy ilyen alap és gyakori káromkodás, mint a szar, mi a szarért nem akad fent a szarba ezen a szar szűrőn. Milyen szar ez! :D

2014. máj. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!