Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Aláírásként használhatom a...

Aláírásként használhatom a monogramomat?

Figyelt kérdés
Elég hosszú nevem van, és akárhányszor alá kell írnom valamit szinte türelmetlenkednek, hogy mikor fejezem már be. Érdekelne, hogy hol használhatom aláírásként a monogramomat.

2014. jún. 24. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Bárhogyan írhatsz alá, akár tündebetűkkel vagy rovásírással, héber vagy kínai, japán, cirill betűkkel, akárhogyan firkantva, nem kell, hogy olvasható legyen. Egy dolog a fontos: hivatalos papírt csak őgy írhatsz alá, ahogyan a személyidet is aláírtad, ettől nagyon eltérő írásmód nem hiteles. Nem hallottam még olyan esetről, hogy emiatt valami probléma volt, de minden lehetséges. Ha lejárt a személyid, vagy egyéb okból újat csináltatsz, akkor légy előrelátó, és írd alá rövidebben. Hány karakter egyébként a neved? Csak kíváncsiságból :) Az enyém nem hosszú, nem is rövid, de én is úgy érzem, hogy egy örökkévalóságig várnak és türelmetlenek, mire leírom, ezért a végét már csak elhúzom. Az én nevem a következőképpen épül fel: Xxxxx Xxxxxxxxx
2014. jún. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
(a keresztnevemből lemaradt két x, tehát 9 betű, de úgy néz ki annyi egyformát nem enged)
2014. jún. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mi számít hivatalos papírnak a hétköznapokban?

Hát a nevem Xxxxxxx Xxxxx Xxxxx és sok benne az ékezet :D

2014. jún. 24. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Valami banki, egyéb szerződés, állami szervek felé küldött papírok, bírói végzések, ilyesmi. De ha pl. egy ajánlottan érkező küldeményt rövidítve írsz alá, vagy ha egy egyszerű vásárlás papírját, blokkját, esetleg számlát, ilyesmit írsz, szerintem teljesen jó az a verzió, hogy első vezetéknév, második első betűje, keresztnév elhúzva, szinte olvashatatlanul. A keresztnevem egyébként Alexandra, általában úgy néz ki, hogy folyóírással írom az x-ig, utána meg elhúzom, csak pár hullámos vonal :) Szerintem ha az első vezetékneved (vagy esetleg két keresztneved van, de azt most nem vettem számítsába, mert legtöbbször csak egyet használ mindenki, ezért a dupla vezetéknév a valószínűbb) nagyjából olvasható, a többi már nem annyira számít. Arra figyelj, hogy a legközelebbi személyidkor másképp írd alá a neved, és akkor még a legkevésbé sem kell figyelned rá, hogy egy papírt hogy írsz alá :)
2014. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a nevem Xxxxxxxx- Xxxx Xxxxx Xxxxx :D Eléggé hosszú leírni :D
2021. jan. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!