Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan épül fel az udvarlás...

Hogyan épül fel az udvarlás etikettje az első randitól, a házasságig terjedő időszakban?

Figyelt kérdés

Valahogy így képzelem el a fő állomásokat.:

1.: Első randevú

2.: Első virág

3.: Első kézfogás, egymásba karolás

4.: Első tánc

5.: Első ölelés

6.: Első csók

7.: Szerenád az ablaka alatt

8.: Eljegyzési gyűrű kalandos kiválasztása

9.: Eljegyzés (A fiú megkéri a lány kezét egy váratlan pillanatban és átadja az eljegyzési gyűrűt)

Itt a fiú húzza fel a gyűrűt, vagy a lány? (Azt gondolom, a lány.)

10.: Leánykérés a lányos háznál

11.: Legénybúcsú

12.: Esküvő (Itt külön karikagyűrű kell?)



2014. júl. 28. 10:49
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
55%

attól is függ, hány évesek. Ha mondjuk 30-as korosztály, akkor első randin már van csók, másodikon szex. Az olyanokat, hogy virág meg szerenád nem kommentálom, mert elsírom magam, annyira gejl.


Szerintem eljegyzés sincs már sok helyen, hanem megbeszélik, hogy szeretnének együtt élni, közösen és megházasodnak:)


12: nem kell. semmi sem kötelező.

2014. júl. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
84%
Túl sok lányregényt olvasol kérdező.
2014. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim válasza:
71%

Itt a pont. :)

Amúgy kérdező, nálad hol a szex?

2014. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
91%
Nos, az elso 6 azert összejön az elso randin. Mondjuk a tánc nem mindig. A szerenad baromsag. Az eljegyzesig kellene hogy elteljen egy fel ev legalább, vagy tobb es egyutt is kellene hogy éljenek. "Kalandos kiválasztás" nem kell es a ferfi húzza fel az eljegyzési gyűrűt. A lányos háznál max eljegyzés bejelentése, hiszen a lánykérés mar megtörtént. Ha mar legény búcsú, akkor leány búcsú is lehetne....
2014. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim válasza:
83%
Aranyos agy ha ezt mind komolyan gondolod, de ez kb 250 éve nem így működik :-)Csak hívd el randizni és hagyd hogy a maguk útján menjenek a dolgok. Aztán majd minden szépen kialakul magától.
2014. júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
90%

Jaj, nagyon rosszul képzeled el. Túl sok Jane Austent olvastál, mi?

Szerintem sok esetben még szex is előbb van, mint tánc, legalábbis ott, ahol nem diszkóban ismerkednek meg (bár amit ott művelnek, táncnak nevezni...), a szerenád manapság már semennyire sem játszik, pár kivételtől eltekintve, jobb is így.

Egyébként kedves tőled, hogy legénybúcsúra gondolsz, leánybúcsúra meg nem. Végül is, minek az, a zasszony utána úgyis csak a konyhában robotol, szokjon hozzá hogy neki nem jár a móka és kacagás.

2014. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

6.:

"Nos, az elso 6 azert összejön az elso randin. Mondjuk a tánc nem mindig. A szerenad baromsag. Az eljegyzesig kellene hogy elteljen egy fel ev legalább, vagy tobb es egyutt is kellene hogy éljenek. "Kalandos kiválasztás" nem kell es a ferfi húzza fel az eljegyzési gyűrűt. A lányos háznál max eljegyzés bejelentése, hiszen a lánykérés mar megtörtént. Ha mar legény búcsú, akkor leány búcsú is lehetne...."


Köszönöm a választ!

A szerenád szerintem is flúgos, de szerintem kedves dolog is tud lenni, nekem tettszik!


Nem értek azzal egyet, hogy az eljegyzés előtt együtt kéne élni, ez majd a házasság után talán.


Értem, szóval lánykérés, eljegyzés és eljegyzés bejelentése, ez lenne a helyes sorrend?

De akkor az eljegyzés már nem meglepetés? Ezért gondoltam, hogy más a sorrend, nekem máshogy logikus!


Vagy a kezének megkérése kettesben, gyűrűvel, az nem az eljehgyzés? Az eljegyzés egy családi, hivatalos alkalom, pl. vacsorával, vendégekkel? Hogy is van ez?


A legénybúcsúnak, viszont én nem vagyok híve, csak hallom, hogy mindenfelé "divatos".

Leánybúcsú..., nos férfi vagyok, ebből kimaradok talán... :-)

2014. júl. 28. 11:15
 8/42 anonim ***** válasza:
82%

"Nem értek azzal egyet, hogy az eljegyzés előtt együtt kéne élni, ez majd a házasság után talán"


Persze minek is összeköltözni házasság után.

2014. júl. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
86%

Mivan?

Milyen tánc? Milyen szerenád? Nem gondolod,hogy az első csók és az eljegyzés között eltelik egy kis idő?


Ott van az első sex, összeköltözés, az első közös reggeli, vagy franc tudja még :D

2014. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

9.: Köszönöm, hogy aranyosnak gondolod! Én minden esetre így csinálom majd és meglátjuk, hogy mi sül ki belőle!

11.: Már megint a szex! Egyszer, már megmondtam, hogy aki itt szexről beszél az ki lesz tiltva (az IP címe is, ami azért fájdalmas, mert új felhasználóval sem tudja majd használni a GYK-t!), mert ez nem az a topik! Leánybúcsú: bocsánat, azért nem írtam, mert a fiú szemszögéből írtam le, nyilván a leánybúcsúra a vőlegény nem hivatalos, mint ahogy a legénybúcsúra a menyasszony sem!

13.: Félreértettél, nyilvánvaló módon, a házasság egyenlő a közös háztartással és az összeköltözéssel, azonban az esküvő napjáig, én nem preferálom, a "próba" és "főpróba" együtt élünk éveket...

14.: Nyilván az időintervalluokat nem tüntettem fel, igen, az első csók és eljegyzés között jópár hónap eltelik.

Viszont, már megint a szex! Nem megmondtam már, hogy ez nem szex topik, itt ne dobálóddzanak a szex-el!

Szex az esküvő után, az első, nászéjszakán van először!

2014. júl. 28. 11:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!