Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegeznem kéne őt vagy illetlen...

Tegeznem kéne őt vagy illetlenség lenne?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. A férfi 30 éves. Elég kellemetlen, mert nem tudom eldönteni. Amikor találkoztunk "Jó napot"-tal köszöntem, de egy kicsit hivatalosnak érzem.:D

2014. aug. 27. 21:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Van pár velem egykorú, ők tegezik őt, de ők már régóta ismerik.:D Én pedig nem, szóval..nem igazán akarom tegezni az engedélye nélkül.:D
2014. aug. 27. 21:23
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A magyar etikett szerint nem illik letegezni, de az sem illik, hogy ő tegezzen. Valaki be kellene, hogy mutasson egymásnak benneteket, ekkor jelen esetben az idősebb fél felajánlhatja a tegező módot.

Természetesen te még gyermek kategóriába tartozol a régi etikett szerint. Ha akarod, ki is kerülheted, úgy fogalmazol, hogy "semleges" legyen.

Az ámerikai divat csak tegező módot használ, közvetlen magázó és tegező mód nincs is az angol nyelvben!

Ma már ezeket nem tanítják, nem is tudnak egymással kommunikálni az emberek.

2014. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Az illem szerint az idősebb ajánlja fel a tegeződést. Ha mások tegezik, akkor neked is mondani fogja, hogy tegeződjetek.
2014. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, az pont az az átmeneti időszak, amikor az ember (és az ember lánya) így van ezzel. Nem írtad le, hogy ő hogyan köszön neked ill. ha esetleg beszéltek, akkor tegez vagy magáz. Mert ha tegez, akkor tegezd vissza nyugodtan, ha meg magáz, akkor kérd meg, hogy tegezzen, amire ő szinte kötelezően azt fogja mondani, hogy legyen kölcsönös a tegeződés.
2014. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

2#

Kinek kellett volna ezt megtanítania neki? Nem a szüleinek?

2014. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ő tegez engem.:D
2014. aug. 27. 21:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Na de milyen férfi? Tanár, vagy piaci eladó? Előbbi esetben magázás, utóbbiban elképzelhető tegezés.
2014. aug. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Éppen a lényeget nem írtad meg. Ki is ez a 30 éves ? Cukros bácsi a szomszédból ?
2014. aug. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy már kislány ,nyugodtan tegezd le..
2014. szept. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!