Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Megyek a mosdóba/ Megyek...

Megyek a mosdóba/ Megyek pisilni/ Megyek wc-re. Ti melyiket mondjátok? Szerintetek illetlenség (nem hivatalos helyre, vadidegenek előtt mondva gondolom persze) ha a mosdó helyett elmondom hogy pisilni megyek?

Figyelt kérdés
Szerintetek illetlenség vagy éppen a közvetlenség/bizalom jele?
2014. aug. 28. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
A pisilni szerintem béna. Vagy megyek pisálni vagy akkor már mosdó vagy wc mindegy. Vagy nem mondok semmit csak megyek.
2014. aug. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább mondd azt, hogy mosdóba/wc-re.

Szerintem ne mondd, hogy " megyek pisilni" mert akkor ugyanúgy bejelenthetnéd azt is, hogy kakilni stb.(utoljára 10 évesen jelentettem ki, hogy megyek pisilni.) A megyek mosdóba-wcre kifejezésben minden benne van, az emberek úgyse kíváncsiak arra, hogy te most mit fogsz csinálni a wc-n.

2014. aug. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Azt, hogy ki mit csinál a mosdóban, nem szokás elmondani /azt sem mondanád még a bizalom jeleként sem, hogy megyek tampont cserélni/, hogy a WC-re vagy a mosdóba mész-e, gyakorlatilag mindegy.
2014. aug. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megyek a mellékhelyiségbe; megyek mert most dolgom van, azt kész, de a legjobb, ha nem jelenti be az ember, csak megy.
2014. aug. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is a mosdós kifejezést használom természetesen az esetek nagy részében, csak most itt arra gondoltam a kérdésnél, hogy pl. ha valakivel nagyon jóba, közvetlen viszonyba vagy barátságba vagyok (amugy L/20 vagyok) akkor én akkor használom automatikusan a "pisilni"-t ha kényelmesen,feloldottnak érzem magam a személy mellett...tehát nyilván szituációfüggő. de pl. egyik barátnőm is mondta egyszer, hogy a volt barátja mindig azt mondta ilyenkor félve, hogy "ki kell mennem", és bnőmnek meg ez tök furcsa volt, úgy érezte hogy a srác feszeng mellette.
2014. aug. 28. 09:54
 6/7 anonim válasza:
82%
Ja ez tényleg szituáció és a jelenlévők függvényétől függ. Barátnődnek simán mondhatod, hogy pisilni mész vagy akárhová, főleg ha ő is így fejezi ki magát.
2014. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Mosdó. Pisálni akkor menj, ha melós vagy valahol, és éppen, de maximum trógerolás szinten. Attól feljebb nem használunk ilyen szavakat.
2014. szept. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!