Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem húzzák le a WC...

Miért nem húzzák le a WC papírt a görögök a WC-én?

Figyelt kérdés
Ilyet még nem pipáltam:a görögök nem húzzák le a WC papírt a WCén,hanem egy nylon szemetes zsákba dobják.Állítólag,azzal az ürüggyel,hogy el ne duguljon a vezeték.
2010. jan. 18. 10:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Görögországban még a régi szennyvízcsövek vannak, amiknek a keresztmetszetük sokkal kisebb, mint például az itthoniaké. Ezért egy esetleges dugulást már nem lehet olyan egyszerűen pumpával elhárítani.
2010. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Nekem ukrajnában vannak rokonaim és még régebben (jópár éve) mikor voltam ott kerti budi van és abba sem dobálták a papírt hanem volt egy vödör és abba rakták majd később elégették.
2010. jan. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
A mamám sem húzza le a wc-n. Fél, hogy eldugul vagy hamarabb megtelik a szennyvízgödör. Ő el szokta égetni.
2010. jan. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
1.jól leírta,sajna ott még nem olyan kiépített a szennyvíz-elvezetés..ezért nem kell lenézni őket..ha Rómában vagy viselkedj,úgy mint a rómaiak.:)vagy görögök:)
2010. jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

ne is mondd .....

én is sokszor megtapasztaltam már a görögöknél, hogy bármennyire is Uniós ország, ott a civilizáció bizony nagyon elakadt valahol , és nem csak emiatt ...

bár azért azt is tudni kell, h amolyan kényszerből lettek csak ők Uniós ország ... ugye ez se mellékes dolog

2010. jan. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szórakozásból gyűjtögetik a wc papírt, hanem azért, mert a sziklás talajba ők nem tudnak csak úgy egy újabb szennyvízvezetéket ásni, hogy az átmérője megfeleljen, és ne duguljon el. Úgyhogy inkább szemetesbe dobják, minthogy naponta a dugulást kelljen elhárítani.

De nekik meg az a furcsa, hogy nálunk a wc-be kell dobni.

2010. jan. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
10:45-ös: Mégis ezt mire értetted? Miben vannak ők lemaradva??? Szerintem te egyszer sem jártál ott.
2010. jan. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
10:45nek igaza van.a turizmuson,és néhány mezőgazdasági ágazaton kívül Görögország nagyon elmaradott.nagy a munkanélküliség,a szegényebb rétegek túlsúlyban vannak.
2010. jan. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Hát akkor most nagy tévedésben vagytok. Ugyanis az életszínvonal tekintetében messze megvernek minket. A legkisebb nyugdíj is pl. 100e Ft körül van, aki akar, az tud dolgozni, és csak néznek, amikor közlöd velük, hogy itt milyen állapotok uralkodnak.

Meg mindenféle dolgok hamarabb megjelennek náluk, kb. fél évvel, mint itthon. Úgyhogy, ha valaki le van maradva, azok mi vagyunk.

Elég ha elmentek néhány átlag görög háztartásba, ha van rá módotok, és nézzetek körül.

2010. jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%
jaja 10:45-ös...és az eurót is kényszerből vezették be...mert barlanglakók !!!???
2010. jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!