Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem tudom, hogy mi a helyes,...

Nem tudom, hogy mi a helyes, hogyan viselkedjek?

Figyelt kérdés

24/L éves, most végzett PSZICHOLÓGUS vagyok, az első munkahelyem van. Óvodás kortól a 18 éves korig foglalkozom - munkakörömnek megfelelően - gyermekekkel.

Szerintetek mit tegyek, hogy a SZÜLŐK "ne tegezzenek le". Fiatal vagyok az igaz, de a gyerekek előtt kellene "tekintélyt" szereznem. Ők nem tegeznek. Én sem tegezem vissza a szülőket. Szerintetek mit kellene tennem, hogy komolyan vegyenek, még ha nem is vagyok tapasztalt. Valahol, valamikor csak kezdeni kell!


2014. szept. 29. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez jó kérdés. Én 29 éves ügyvéd vagyok, mégis mindenhol "helló", "figyi", "kislány"... Ha az ember fiatalosan néz ki, akkor a tekintélyt ki kell vívnia, első látásra nem kapja meg. :(


Viszont, ha te ügyet sem vetsz arra, hogy tegeznek, hanem professzionálisan, távolságtartóan, magázódva beszélsz velük, ők is hamar átváltanak majd.

2014. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Te magázd a szülőket. Ha nem veszik a lapot, akkor nyugodtan közöld velük, hogy legyenek szívesek magázni. Egy ismerős orvos az egyik betegének, aki nem volt hajlandó magázni, durván beszólt, hogy azzal tegeződjön, akivel együtt őrizték a libákat. Ez hatott.
2014. szept. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell durván. Ha letegez, közlöd vele hűvös hivatalos tekintettel, hogy kedves anyuka, megkérem, hogy maradjunk a magázódásnál a szakma szabályai szerint. Köszönöm az együttműködését.
2014. szept. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Visszakérdezel:

- Ismerjük egymást valahonnan?

- Nem.

- Akkor maradjunk a magázásnál, mert nálunk ez így szokás.

2014. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat. Fel fogom használni a szülőkkel való kapcsolatomban.
2014. szept. 29. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!