Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Olyankor illik adni borravalót...

Olyankor illik adni borravalót a futárnak, ha egyébként felé nem kell pénzt fizetnem az áruért, hanem csak kihozza a terméket?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben többször előfordult, hogy a rendelt árut és a szállítási költséget előre utalással rendeztem, így a futárral már nem kellett a készpénzfizetéssel bajlódni, csak aláírtam, ideadta az árut, és "csókolom".


Épp ma várok egy csomagot, amit a GLS hoz ki, ez például egy ajándék, amit egy cég küld nekem, mert az ő termékeiket használom. Nem kell nagy dologra gondolni, de a futárnak végülis mindegy a csomag tartalma.:)


A barátnőm szerint ilyenkor oda kellene készítenem 100-200 Ft-ot a futárnak, hiszen a szolgáltatást korrekten elvégezte. szerinte, ha az alap nálam, hogy "utólag fizetős" termék esetben adok borravalót, akkor ilyenkor is illene adnom.


Lehet, hogy igaza van, de nekem ez eddig még sose jutott eszembe.


Szerintetek?


2014. okt. 3. 09:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Ha jó fej,adj,ha nem,akkor ne:)
2014. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Ugyan én eddig csak ételt rendeltem, amit futár hozott, de nekik mindig adok borravalót, ha időben ideérnek.
2014. okt. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Te kapsz borravalót, ha elvégzed a munkádat?
2014. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem halsz bele abba a 100-200 forintba, akkor adj :)
2014. okt. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Az ilyen nagy logisztikai cégek autós futárai sokkal jobban meg vannak fizetve, mint a kis ételkihordók, pizzafutárok, vagy bringás futárok.

Előbbiek sokkal több, nagoybb és drágább termékeket képesek kiszállítani, sokkal több bevételt szereznek, a nagy cégek nem szorulnak rá a borravalóra. Egy pizzafutár esetén más a szokás, és ha belegondolsz, érthető is.


Szóval nincs igaza a barátnődnek, ne fájjon a fejed emiatt. Persze ha gazdag vagy és futja borravalóra, akkor adj neki.

2014. okt. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4%
Én csak kajáért szoktam adni. Amúgy meg nem, főleg mert ott előre fizetek. A szállítás ktg benne van az árban, neki abból is lesz fizetése, nah meg általában megadják hogy 1-3 nap egész nap bármikor jöhetnek, pfff...
2014. okt. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
42%
csak arra gondolj, hogy Te szeretnél e kapni borravalót, ha futár lennél? Jobb érzés úgy egy sima, egyébként nem fizetős dolog átvétele is, ha tudod azt, nem úgy gondol majd rád:' Na, a sóher, ilyen drága dolgot rendel, és sajnál egy kétszázast??" Én, ha a benzinkúton kártyával fizetek, akkor is adok jattot. Ez nálam lelkiismereti kérdés.
2014. okt. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem mert nem ingyen csinálja!!Fizetése van neki is legtöbb nem is él rosszul kocsi ház stb.
2014. okt. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
Kerdezo, a jatt szempontjabol tokeletesen mindegy hogy te elore kifizetted az arut, vagy sem. A futar eseteben mindket fizetesi modnal ugyanazt a munkat vegezte el, azaz ha kp fizetesnel adsz jattot akkor miert ne adhatnal utalasos fizetesnel is?
2014. okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Én szoktam, minimum egy százast. Átérzem én is dolgoztam futárként és jól esik egy kis semmi fizetés mellé a borravalókból összegyűjtött 2-3ezer forint. Nem kötelező, de szokás. Embere válogatja.
2014. okt. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!