Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lehet megszabadulni/les...

Hogyan lehet megszabadulni/leszokni a előadás beszéde alatti apró köhögésekről/krákogásról, amiket tudat alatt csinál az előadó? (olyan mint az izé és vagy az ööö használata)

Figyelt kérdés

2014. nov. 26. 14:14
 1/3 anonim válasza:
Fősulin akármikor előadást tartottam folyamatosan köhögcséltem... alapból izgulós is vagyok, utálok szerepelni.. kínos amikor senki se figyel rád te meg csak mondod mondod... a sok beszédtől ki is szárad az ember szája, én ettől mégjobban köhögtem.. de pár előadás után rutinosan vittem magammal vizet.. Aztán szerintem ahány ember annyi féle oka lehet a "krákogásnak"... Leszokni pedig sosem szoktam le róla... a szakdolgozatvédésemre azért már eléggé elhagytam :)))))
2014. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én nem igazán érzem, hogy izgulnék, sokat adok elő, és a krákogást sem veszem észre, de utólag ha visszahallgatom, akkor minden második mondatnál van egy apró köhögésem, baromi idegesítő, de emlékszem, hogy régen őőőztem, az elmúlt pedig nem figyeltem rá, aztán szipogtam egy időben, az is elmúlt, és most ez a köhincsélés van helyette, szóval ha odafigyelnék is rá, valószínű, hogy elmúlna és valami más kényszerszokás jönne helyette, de mit lehetne tenni, hogy semmi ilyesmi ne legyen?
2014. nov. 26. 14:53
 3/3 anonim válasza:

Vannak toroksprék ilyen gondokra.

Meg ha valaki cigizik akkor is köszörüli a torkát.

2014. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!