Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok erről a köszönés...

Mit gondoltok erről a köszönésről: kezit/kezét csókolom /kézcsók (om)?

Figyelt kérdés

2014. nov. 28. 05:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó pofa:D
2014. nov. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Nincs vele gond, csak vigyázni kell, mert sok nő öregnek érzi magát tőle.
2014. nov. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
2 Ez butaság, sosem éreztem magam öregnek miatta:D
2014. nov. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
#3, Senki nem mondta, hogy mindenki öregnek érzi magát miatta!
2014. nov. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Szerintem régies, idős bácsi már köszönt így nekem. De amúgy semmi gond nincs vele.
2014. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Illedelmes, szép, német eredetű köszönés (Kistihand). Tiszteletet fejez ki. De nem a "munkás/paraszt" változata, a kézcsók(om). Ez olyan idétlen, mint a "tiszteletem". Maradj a klasszikus Kezit csókolom-nál.
2014. nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Elavult, régimódi, ódivatú. Szerencsére egyre jobban kezdi a tegeződés átvenni a helyét az emberek közötti hétköznapi kommunikációban. Huszonévesek egymással már elvétve magázódnak, és ez már a boltoknál, éttermeknél is így van az eladó és a vevő közti kapcsolat esetében például. Angol nyelvben nincs magázódás, és tegeződés, a magyarban csak kínos szituációkat tud szülni legtöbbször. Az időseket magázzuk, ez természetes, de két, fiatalos harmincas ember tegeződjön inkább egymással.
2014. nov. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

"Angol nyelvben nincs magázódás"


A magyarban meg van.

2014. nov. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 15 vagyok és viccből az összes haveromnak így köszönök. Erre egyik srác vissza Anyukádat csókogassad! :D Szerintem jó de csak úri körben.
2014. dec. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!