Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A véleményetekre lennék...

A véleményetekre lennék kiváncsi: Egyre inkább úgy veszem észre, hogy az emberek nem figyelnek az eleganciára. Akárhányszor színházba megyek, mindig látok olyanokat, aki szakadt farmerben mennek a színházba. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Számomra ez érthetetlen. Pedig még 20 éves se vagyok!


Sőt, már a nagyobb rendezvényeken, bálokon se igen látni olyan fiatalokat, akik megteszik azt a szívességet, hogy megtiszetlik annyira az adott eseményt, hogy az alkalomhoz illően öltözzenek.


És, hogy elkerüljem a félreértéseket, tisztáznám, hogy most nem a ruhák árkategóriájára gondolok. Szerintem maga az a tény a lényeg, hogy az emberek nem is akarnak kiöltözni.



2014. dec. 12. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Igazad van. (És nem csak a fiatalok körében...)

Szerintem ezek miatt:

1. Ezek a rendezvények sokak szemében "veszítettek az értékükből". Nem "luxus" (bár ha a jegyárakat nézem...) Nem "tisztelik meg az eseményt", hanem úgy vannak vele, hogy beülnek az elsötétített nézőtérre, kit érdekel, ha kinyúlt pulóverben vannak? Elvégre ők a "fogyasztók", ők jelentik a "fizetőképes keresletet".

2. Sokan nyilván egyáltalán nem szokták meg, hogy néha "kiöltözzenek", és feszengenek elegáns öltözetben, így inkább olyat hordanak, amiben jól érzik magukat.

3. Kevesebben járnak már csoportosan színházba, és aki elmegy, a saját társaságán kívül nem nagyon talál ismerősöket. Nem úgy van, mint "régen", hogy "megszólnak az ismerősök, ha nem a társadalmi elvárának megfelelően jelenek meg". Mondjuk régen, amikor igazán "luxus" volt egy-egy előadás, és a színházban a város társadalmi krémje jött össze, azok szűk csoportot alkottak, mindig egymással érintkeztek, így fontos volt, hogy mit gondol a másik...

4. Manapság egyre kevesebb a társadalmi szabály, egyre nagyobb teret nyer az egyén, egyre kevesebb korlát van. Ezzel a viszonylag újfajta szabadsággal pedig van, aki tud élni, van, aki nem.

2014. dec. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Prókátor ***** válasza:

Ez eléggé bonyolult, és hosszadalmas magyarázatot kívánna, de az egész alapja az, hogy a "hely szelleméhez","alkalomhoz illő", stb kifelyezések az íratlan szabályok közé tartoznak. Ha egy rendezvényen kiírják, hogy ez és ez a dresscode érvényes, akkor azt mindenki betartja, mert az írott szabály.

Hogy miért tűnnek el az íratlan szabályok, az már egy másik, sokkal hosszadalmasabb kérdéskör.

2014. dec. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki, legalább a sok szakadt farmeros között még elegánsabbnak tűnhetsz öltönyben :)
2014. dec. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvető, hogy megtiszteljük annyival a minket szórakoztató színészeket, hogy elegáns ruhában jelenünk meg. Nem kell nagyestélyi, szmoking, csak az a vállalható, egyszerű, univerzális öltöny/kosztüm, amivel mindenkinek jó lenne rendelkeznie, mert időnként előfordul, hogy rendesen fel kell öltöznünk valahova.
2014. dec. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem. Ahelyett, hogy örülnének, hogy lehet kicsit mást felvenni, kicsit megadni a módját, ezáltal még különlegesebbé tenni az alkalmat...főleg, ha kevésszer jutnak el színházba, hangversenyre.

Az mondjuk megint más, ha valaki nem tudja viselni ezeket a ruhákat, ahogy mondták feszeng, meg görnyedt, kilóg az inge a nadrágból, stb. Akkor inkább menjen olyan öltözékben, amiben őszinte a mosolya :D

2014. dec. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én színházban dolgozom, és noha, amikor én megyek színházba, szeretem megadni a módját (bár volt rá ellenpélda, amikor 5 napból 5x mentem színházba kicsit elfáradtam és úgy, ahogy voltam farmerben és csizmában ültem be előadást nézni), én úgy vélem, hogy az, hogy valaki milyen öltözékben megy el színházba, nem függ össze azzal, hogy mennyire intelligens.

Hallottam kiskosztümös, szőrmebundás nénikét olyan alpárian beszélni egy darabról / rendezőről / színészről, hogy komolyan megfordult a fejemben, hogy rászólok, és hallottam "szakadt" "bölcsész" ruhás diákot normálisan és erős gondolatokkal nyilatkozni színház után.

2015. jan. 4. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!