Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért félnek a mai fiatalok a...

Miért félnek a mai fiatalok a házasságtól? Miért mumus ez a téma?

Figyelt kérdés
Arra a rétegre gondolok,akik már komolyan járnak együtt ,mégsem akarják.
2015. jan. 23. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Ugy gondoljak, minek ha egyutt elni is lehet. Sok azert is, mert igy hamarabb, olcsobban le lehet lepni, ha nem jol jon ki valami.
2015. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Amikor ma már a házasságok fele válással végződik, az ember ezerszer is meggondolja. Vajon miért kerül 12.000 Forintba a válás indítása? Nagy üzlet. Mennyi az ügyvédek óradíja peres esetben?

Ki van ez találva.

2015. jan. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem akarnak semmit elhamarkodni
2015. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Mert ha mégsem tart örökké az a kapcsolat (ami manapság nem ritka), akkor csak hátrány a papír, főleg amikor csak az egyik fél menne, a másik meg ott tesz keresztbe, ahol tud. Én amondó vagyok, hogy egy bármilyen kapcsolatot addig érdemes húzni, amíg mindkét fél önként és boldogan vesz részt benne. Ehhez nem kell semmiféle jogi státusz. A házasságot eleve azért találta ki anno az egyház, és azért vette át az állam. hogy ne legyen könnyű (illetve akkoriban még lehetetlen legyen) felbontani a két ember közötti társadalmi-gazdasági szövetséget (ugye eredetileg nem a szerelemről szólt).
2015. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, miért pontozták le az előttem levő válaszolót, a lepontozás nem arra van, hogy mérgelődj, ha nem tetszik a valóság és az igazság.


Felelőtlenség csak azért házasodni, mert hagyomány.

2015. jan. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Négyessel ellentétben, én nem azért gondolom így, hátha nem sikerül és könnyebben leléphessek. Két okom van rá amiért nem igénylem:

1. Nem vagyok vallásos, ha házasodnék se lenne templomi, nincs ilyen követelmény.

2. Nem a papir tart össze egy párt, hanem a szeretet. Ha nem szeretjük egymást a papir sem fog összetartani. (Itt jön a képbe a 4.es válasza, akkor könnyebb is szakitani, de erre én sose gondoltam igazán, nem tervezem előre a végét)

2015. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
A kérdés nem helyesen van feltéve. A mai fiatal férfiak nem akarnak nősülni, de régebben sem a nagy nősülési kedvükről voltak a híresek. Ez az egész -legyen papír mert mit szól a rokonság - ügy a nők agyszüleménye. A nőknek genetikailag biztonság kell az utódok felneveléséhez, a férfinak genetikailag az kell, hogy minél több helyre szétszórja a magját. A házasság nem természetes dolog, a természetben nem véletlen nem házasodik semmilyen élőlény, csak az ember.
2015. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért az emberek mégsem állatok. A férfi dolga ugyanúgy az is, hogy biztonságos hátteret biztosítson a családnak.
2015. jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Plusz van olyan állat, ami egy egyénnel éli le az életét.
2015. jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,hozzászólásokat.

Megmondom őszintén erre számítottam ,tudomásul kell venni,hogy ezen az oldalon ezek vannak többen.Vszínű az a réteg ,aki ezt a házasság dolgot átérzi és komolyan veszi,valahol máshol van .

Egyébként szándékosan tettem fel a kérdést úgy,hogy nem általában kérdezem,hanem arra arétegre gondolok,akik már komolyan járnak együtt.Ezalatt azt értettem,hogy legalább egy éve.Vszínű ezen az oldalon nincsenek ilyenek.

2015. jan. 26. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!