Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan zajlik egy házasság...

Lestat_626 kérdése:

Hogyan zajlik egy házasság két férfi között?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ilyenkor is bevonul az egyik (ha igen, akkor ki kíséri be?), a másik meg várja a pap előtt? Vannak tanúk meg mindent?
2015. jan. 30. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem pap előtt történik, mivel az anyaszent egyház nem ismerte el az azonos neműek közötti házasságot.

Ezeket úgy képzeld el, mint egy polgári esküvőt. Közjegyző jelenlétében.

2015. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pap? Melyik kereszteny egyhaz ismeri el a meleghazassagot ujabban?


Egyebkent ahol engedelyezett a polgari meleghazassag, ott pont ugyanolyan, mint a nem-meleg hazassag. Van anyakonyvvezeto, van tanu, nyilvan ott vannak a rokonok-baratok is.

2015. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Svédországban egyházi keretek közt is házasodhatnak.
2015. jan. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%

Hogyne. A pap áldását adja a szép ifjú párra, gazdag gyermekáldást kíván. Megcsókolják egymást, gyűrű, mindenki örül. Azután lagzi, menyasszonytánc, meg minden. Na de ki a menyasszony? Mindkettő? Az jó, több lóvé jön be, hisz mind a kettővel lehet táncolni. Aztán vannak ezek a játékok, isznak egymás cipőjéből, meg elrabolják a menyasszonyt, csupa móka.

Hajnalban megegyezés szerint az egyikük a másikát ölbe kapja, és jöhet a nászéjszaka.

2015. jan. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És az anyakönyvvezető elé kísérés hogy van? Vagy egyszerre mennek oda?
2015. jan. 30. 19:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hagyománya, mivel még csak nemrég lett elfogadott a dolog. Gondolom úgy rendezik meg, ahogy az adott párnak szimpatikus, mert a hagyomány hiánya miatt nincs kötöttség se. Én személy szerint a közös bevonulásra szavaznék, szerintem ezzel így van a többség is. Pap nemigazán van, mert a legtöbb keresztény egyház nem ismeri el az azonos neműek házasságát. Tanuk pedig vannak minden esetben, mert anélkül szerintem egy országban sem lehet törvényes, polgári házasságot kötni.
2015. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!