Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha megyek a férjemmel az...

Ha megyek a férjemmel az utcán és jön szembe egy régi barátnőm, kit mutatok be kinek?

Figyelt kérdés
2007. okt. 30. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell bemutatni elöször a barátnönek a férjedet majd a férjednek a barátnödet,azt hiszem
2007. nov. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Én úgy tudom, hogy annak mutatod be először a másikat, aki közelebb áll hozzád. Ezért szerintem a férjednek a barátnődet, majd a barátnődnek a férjed.

- Gábor, Ő X Kati, a legjobb barátnőm az általánosból. És Kati, ő Gábor, a férjem.

Sztem.

2007. nov. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

természetesen a barátődnek a férjedet. mert ha így a férjednek kezded bemutatni akkor ő így távolabb érzi majd magát tőled a beszélgetésben, mintha csak azért vinnéd magaddal, hogy bemutogasd őt az embereknek és mintha egy tárgy lenne amit virítassz.

amúgy meg a fiút mutatják be a lánynak, mert még a 17-18. században arra is megtínították a fiúkat gyerekkorukban, hogy bemutatkozáskor hogy köszöntsék a nőt, hogy viszonyuljanak hozzá, hogy kezeljék a helyzetet.

ezzel szemben egy nő szemérmesebb, könyebben zavarba jön így a férfinek kell kezdeményeznie.

2008. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Megszólítod a barátnőd, köszöntök, miegymás, és 1-2 perc után a barátnőnek mutatod be a férfit, majd rögtön féjnek a barátnőt.
2008. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nőnek mutatunk be férfit, főnöknek beosztottat,

idősebbnek fiatalabbat.

és ezek variációja.

2008. dec. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!