Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegeződésnél mi az, hogy...

Tegeződésnél mi az, hogy magasabb státuszú fél?

Figyelt kérdés
2007. okt. 30. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Nálad magasabb beosztásba van, vagy valamilyen méltóság, de például számít a kor, mert mindig az idősebbnek kell kezdeményezni a tegeződést
2007. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

nem mindig az idősebb ajánl!

hasonló státuszban lévő idősebb féfinak én ajánlhatom fel a tegeződést (nő vagyok), nem fordítva! (ez egy példa volt csak.)

:)

2007. okt. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
83%
Elméletileg egy 18 életévét betöltött nőnek kell engednie a tegeződést egy ffi számára,ha nővel tegeződik mindig az idősebb engedélyez.Amúgy sztem csak ez számít nem a státusz.
2007. nov. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Ez nagyon nehéz kérdés, és sokminden befolyásolja. Egyértelműen magasabb beosztásu és szüleid korú embereket nem tegezel le. Korodbelit nyugodtan. Mint nő, megteheted a kezdeményezést.

Én azt szoktam alkalmazni a kétes esetekben, hogy próbálok nagoyn nyílt lenni, és közvetlen, hátha ő ajálja fel, vagy véletlel letegezem, és meglátom hogy reagál..

2007. nov. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte mindenkinek jónapotozok,még a hozzám hasonló korúnak is, ez nekem szokásom. Ebből nem származhat olyan nagy baj.

Viszont sokan szólnak is, hogy nem jó napot, hanem szervusz. Innen már Ok, lehet tegezni.

De van, hogy elszólom magam.Pl osztálytársam szüleit letegezem. Mivel kiskorom óta magáztam őket,nehéz elfelejteni, de a tegezést jobban kedvelem.Ha lehet, ezt használom.

Furcsa paradoxon, hogy jónapotozok, de a tegezés híve vagyok.

Egy főiskolai tanárom mondta, hogy ha vki letegez téged, legyen az idősebb, akkor te is tegezheted. Ha nem tetszik neki hogy tegezed, akkor vessen magára. Attól mondjuk ne tarts, hogy az egyetemi matematika professzor 3 diplomával(matek prof 100%, hogy nem fog), és a 4 diplomás sebész le fog tegezni.

Akit viszont nem akarok, hogy tegezzen majd, őt én sem fogom tegezni, és meg is mondom neki, hogy a pertut még nem ittuk meg. :)

2007. nov. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom az, hogy általában a nagyon buta emberek azok, akik a státusukat (korkülönbséget, rangot stb) felhasználják, hogy valakit, egy ismeretlent csakúgy letegezzenek. Engem pl. nőként sértett, hogy egy 50-60 közötti (nálam 20-30 évvel idősebb) férfi (egy ruhatáros) rögtön az első találkozásnál letegezett. Ha én udvariasan "Jó napot kívánokot" köszönök egy vadidegennek, ráadásul egy férfinak!, akkor elvárom, hogy ne egy "Sziát" vágjon a képembe, miközben szemtelenül mosolyog és túl direkt pillantásokkal méreget közben! Arról nem is beszélve, hogy történik ez egy olyan helyen, ahova nyilvánvalóan csak felnőtt emberek teszik be a lábukat! Mondanom sem kell, hogy még néhányszor ezt már eljátszotta velem és másokkal is, és már sokan kerülik emiatt a ruhatárat, köztük én is, amikor csak lehet. Ha az illető megalázónak tartja esetleg, hogy több nála fiatalabb embernek kell ruhatárosként segítenie, akkor ne végezze ezt a munkát, keressen olyat, ahol nem kell emberekkel kommunikálnia, mivel úgy látszik nem tanulta meg 50 év alatt hogyan kell a másik embert normális stílusban megszólítani!

Szóval magasabb státusú fél ide vagy oda, ezek között is lehetnek elviselhetetlen faragatlan tuskók, akik szégyent hoznak a hasoló státusban lévő rendes emberek tömegeire! Ezért nincs sok értelme az egymás közti kommunikációban a státusoknak, inkább egyenrangú, egymást emberszámba vevő kommunikációra lenne szükség mindenütt, mert azzal nem lehet visszaélni.

2010. szept. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!