Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ebben a helyzetben kinek...

Ebben a helyzetben kinek illik felajánlani a tegeződést?

Figyelt kérdés

Ha státuszból adódóan eltérő (főnök-beosztott, oktató-hallgató) idősebb férfi és fiatalabb nő a magánéletben pl. randi keretében találkoznak.

A nőnek neméből adódóan vagy pedig a férfinak a kora miatt?



2015. ápr. 13. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Azonos rang esetén mindig a nő ajánlja fel. Magánéletben nem számít a munkahelyi státusz.
2015. ápr. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Ugyanaz a helyzet, mint a köszönésnél: a rang dönt a nemmel szemben. Tehát ha a főnök nő, akkor ő ajánlja fel, ha a főnök férfi, akkor is ő.

A köszönéskor viszont az alacsonyabb rangú köszön előre a főnökének, függetlenül, hogy férfi vagy nő az.

2015. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Ha randevú keretében találkoznak, munkahelyen kívül, akkor szerintem a nőnek kell felajánlania. Hiszen ebben a szituációban már nem a fölé-alárendeltségi viszony a mérvadó. Illetve, ha igen, akkor már nagyon nagy baj van (de ez inkább párkapcsolati kérdés)

Ha viszont csak közös társaságban vannak, akkor a főnök-beosztott viszony nem változik, tehát a főnök kezdeményezi a tegeződést.

2015. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
A tegeződés feltételez egy bizonyos fokú ismeretséget és intimitást. Ebből következően a dolognak adódnia kéne. Én például férfi létemre nem szoktam javasolni nőknek, de ha tegeződni szeretnék, akkor ezt mindig elérem. Lehet olyan helyzetet teremteni, hogy a másik fél is akarjon tegeződni. Nagyobb korkülönbség esetén az idősebb férfi is megteheti, nagyon gyakran a fiatalabb nő illetlenségnek tartja, és bár mindketten szeretnék senki se mer kezdeményezni. Ennek feloldására el tudom képzelni, hogy egyszerűen megkérdezi az ember úgy, hogy hagy lehetőséget a nem válaszra is.
2015. ápr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Nem ez volt a kérdés...
2015. ápr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!