Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 10 ezer forint esküvőre...

10 ezer forint esküvőre vérszegény? Borítékban pénzt, vagy ebből vett ajándékot adjak, nem túl közeli barátnak?

Figyelt kérdés

Szombaton hivatalos vagyok egy régi baráti pár (akik azóta annyira már nem barátok) esküvőjére. 20 éves egyetemistaként, saját kereset hiányában, mennyi pénzt illene adni? Valamint, hogy is működik ez? Borítékolt készpénz vagy pedig egy hasonló összegből vásárolt ajándék célszerűbb? Nem ismerem mostanában az életvitelüket, így tanácstalan vagyok egyelőre, mit is vegyek, ha ajándékot veszek. Valamint, többektől hallottam, hogy a pénz hasznosabb. De nem bunkóság egy borítékkal odaállítani?


Mentségemre szóljon, hogy életemben nem voltam egyedül esküvőn, mindig távoli rokonok rendezvényeire mentünk, családdal, így sosem gondolkodtam ilyesmin. Anyámtól pedig nem tudtam hasznos tanácsot kérni ebben az ügyben, mert ő sosem kedvelte őket, így 1 hónapja csak azt hallom tőle, hogy ő a helyemben el se menne. De én rábólintottam, és most már nem mondhatom vissza, hisz a lagziba is beleszámoltak - még ha nem is világra szóló költségvetésből oldják meg. Ez utóbbihoz igazából, nincs sok közöm.



2015. jún. 16. 02:08
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Alapesetben szerintem pénzt adni sem kötelező, elmész mert meghívtak, jól érzed magad, max beszélgettek és ennyi.

Vagy ha annyira fontos az ajándék vegyél valami ajándéktárgyat, vázát vagy esetleg olcsóbb háztartási gépet ilyesmit. Főleg előbbi kategória univerzáslis, mármint a dísztárgyak, és akkor máris vittél ajándékot, cserébe az árát sem kell az orrukra kötnöd. :D

2015. jún. 16. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Én speciel a pénznek jobban örülnék, akármennyire kicsi is... ha vki nem olyan körülmények között él, nem várok elé tőle sok pénzt, ha 2000-et tud adni, azt is szívesen veszem, és sok kicsi sokra megy. Ha nem tudod, mire van szükségük, felesleges ajándékot venni... ha meg megsértődnek vmiért, akkor az az ő szegénységi bizonyítványuk.
2015. jún. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindkettőtöknek.


Igen, ők is nagyjából tisztában vannak vele, hogy nem olyan az anyagi helyzetem, hogy százezreket várjanak tőlem ajándékba. Hogy egyébként várnak-e bárkitől ennyit, azt nem tudom.


A dísztárgyakról annyit, hogy én is főleg valami lakberendezési apróságban gondolkodtam, de visszahúz, hogy nem akarok olyasmit venni, ami esetleg nem fog tetszeni nekik. Porszívót, kávéfőzőt és társait valószínűleg, amúgy is kapnak eleget.

2015. jún. 16. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Tesómék kaparós sorsjegyet kértek, én is azt vennék a helyedben, és borítékban adnám.


Egyrészt olcsó, másrészt sikerélmény ha nyernek, harmadrész sokkal többet nyerhetnek mint amennyit te tudnál adni

2015. jún. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!