Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Osztrákoknál, ha még nem...

Osztrákoknál, ha még nem vagyok házas, lehetséges, hogy a levelekben Fraunak szólítanak Fräulein helyett?

Figyelt kérdés
Vagy annyira hülyén adhadtam meg a névvel kapcsolatos adataimat, hogy azt hiszik, házas vagyok (csak nem...)? Csak mert így szólítanak meg az e-mailekben.

2015. jún. 28. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted honnan a ló... izéből tudnák, hogy házas vagy-e vagy sem? Gondolom, adott kor fölött minden nőnél automatikusan a Frau megszólítást alkalmazzák. A fräulein-ozás amúgy meg már tudomásom szerint javarészt amúgy is kiment a divatból.
2015. jún. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pl abbol, hogy mondjuk meg kell adni a neved, szuletesi neved, leanykori neved stb., es lehet, hogy elirhattam, de ez nem valoszinu...

Es kaptam korábban Fräuleinos megszolitast is, illetve a toluk kapott angol verziokban is Mrs. volt irva, amit szinten furcsaltam, ezert felmerult nalam ez a ketely.

De akkor jo, ezek szerint nincs tevedes.

2015. jún. 29. 08:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Német/osztrák nyelvterületen is egyre elfogadottabbá válik, hogy a családi állapotot nem kell mindenkinek az orrára kötni, ha nem akarod. Emiatt a Frau megszólítás vált általánossá minden nőnek, függetlenül a családi állapotától.

Kicsit más az angol, ahol erre egy külön alakot (Ms.) alkottak.

2015. jún. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!