Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Beszélgetés közben folyamatosa...

Beszélgetés közben folyamatosan nézzek a beszédpartnerem szemébe?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy gyakran elfordulok és csak pillanatokra nézek rá arra, akivel beszélek. Ha ez számít valamit, elvileg szép szemem van. :D

2015. júl. 23. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne azon gondolkozz, hogy elvileg szép szemed van, hanem a mondandóra. Biztos beléd dumálták, hogy szép a szemed, és azt hiszed mindenki azt bámulja. Ez lehet igaz is, csak ezen bölcsen túl kell lépned.

Nem kell szuggesztíven a partner szemébe bámulni, de próbálj meg kicsit többet bele nézni, mint félre.

Lehet ezeket szabályozni, pl. ha kérdést teszel fel a beszélgető társ felé, akkor a szemébe nézz, de ha elgondolkodva beszélsz hozzá, akkor belefér, hogy megpihentesd a tekintetedet egy félrenézéssel.

2015. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy milyen szemed van, nem is értem, hogy jön ez ide. Tudományos alapja is van, hogy az ember milyen helyzetben merre néz, pl, másképp néz, ha a memóriájából keres elő valamit beszéd közben (balra fel), másképp néz, ha elképzel valamit, stb. Amikor hallgatod a másikat, akkor nézz a szemébe, mert azzal fejezed ki, hogy figyelsz rá. Ha beszéd közben szugerálva néznéd a másikat, felmerülne a gyanú, hogy hazudsz neki. Teljesen normális, hogy ide-oda néz az ember, mikor keresi a szavakat.
2015. júl. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fentiekhez még annyit: ha valakihez beszélsz, a mondandód neki szól. Ezt akkor érzi át igazán, ha többféle érzékszervével, így a szemével is érzékeli. Más szóval nem mereven a szemébe kell bámulni, de elég gyakran és a hangsúlyos közlendőknél a szemkontaktus erősíti, hogy a mondandó tényleg neki szól.
2015. júl. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha pl. megfordul, ne menj a másik oldalára, hogy a szemébe tudj nézni, tehát ne mindig és minden áron, de amúgy normális körülmények között nézz a szemébe. Az, hogy szép a szemed, nem értem, hogy jön ide. Nekem meg a hajam, na és?
2015. júl. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!