Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen esetben én ajánlom fel...

Ilyen esetben én ajánlom fel a tegeződést?

Figyelt kérdés

Próbaidős vagyok egy vezető állásban. Felvételre került egy 62 éves férfi, aki beosztottam lett. (Én 25 éves nő vagyok.) Sajnos az etika órák régen voltak már, de úgy rémlik, hogy három dolog dönthet, a kor, a nem és a rang. Mivel nő vagyok és rangban felette állok a munkahelyünkön, ezért nekem kellene kezdeményeznem a tegeződést ugye?

A munkahelyünkön alap, hogy mindenki tegez mindenkit és engem is sokkal oldottabbá tett az első napjaimban, amikor sorra leszóltak, hogy ez egy olyan munkahely, ahol mindenki tegez mindenkit. Szeretném az ő feszültségét is feloldani egy kicsit, mert ugyan felettese vagyok, de hatékonyabban megy a munkavégzés, ha nem a magázódáson és udvariaskodáson kell törni az embernek az agyát. Látom rajta, hogy gördülékenyebben menne "sziázva", de az ezzel kapcsolatos ismereteim hiánya miatt eddig nem nyitottam.

Jól gondolom, hogy nekem kell lépnem?



2015. aug. 13. 20:33
 1/5 anonim válasza:
70%
Talán úgy lenne a legkönnyebb, ha annyit mondasz beszélgetés közben, hogy "Nyugodtan tegezzen!", valószínűleg Ö is felajánlja a dolgot. Így nem kell megkérdezni, "egyezkedni"... Ezt tartom a legegyszerűbbnek. :)
2015. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért bizonyos fokú "udvarisakodás" kell, mert az a kulturáltságot is mutatja. Ha én lennék a helyedben, megkérdezné tőle, hogy Ő mit tenne a Te helyedben ill. mit javasol, milyen megszólítási forma legyen kettőtök között. A "sziázás" elég primitív köszönési forma, mert ott van eredeti szervusz alakja is, valamint a jó reggelt kívánok és hasonló köszöntés univerzálisan alkalmas tegező és magázó viszony esetében is. Az tévképzet egyébként, hogy tegeződve könnyebben megy a kapcsolattartás, nekem egy kolléganőm mondta annak idején, hogy tegeződve könnyebb a másikat lehülyézni. Arra is tekintettel kell lenni, hogy az idősebb férfikolléga esetleg lekezelésnek tartaná, ha őt a lánya korabeli főnöke letegezné.
2015. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Rejtély számomra, hogy miért kell erőltetni a tegeződést. Az nem mentség, hogy ott mindenki tegez mindenkit !! Elég baj az, ha kislányok idős bácsikat tegeznek csak azért, mert ott úgy szokás... Köszönni, viselkedni nem tudnak, de tegeződni, azt igen. Hiszen az a menő, az a modern...

A tanácsom az lenne, hogy hagyd a dolgokat nyugodtan, ne erőltesd, az idő mindig meghozza a helyes megoldást. Ha olyan a viszony, szinte automatikusan tegeződni fogtok.

2015. aug. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

"Rejtély számomra, hogy miért kell erőltetni a tegeződést."


Vannak szituációk, amikor a magázódás erőltetett.

Például ha mindenki mindenkivel tegeződik az adott közösségben, akkor azért elég disszonáns, ha ketten különcködve magázódnak.

2015. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én a mi szituációnkban a magázódást érzem erőltetettnek. Akár béna, akár nem, mindenki sziával köszön a cégnél mindenkinek, akár fiatalabbak, akár idősebbek. Reggel nálam alap a "jó reggelt", főleg az idősebb kollégáknak, akárhol is állnak rangban.

5 beosztott tartozik hozzám és mindenki tegeződik mindenkivel, nem szeretném, ha ő úgy érezné, hogy valamiért ő ezt nem teheti meg. Amikor be lettem mutatva a többieknek, akkor a főnököm kapásból körbenézve azt mondta, hogy szerinte mindenki egyetért azzal, hogy tegeződjünk, amire nagy bólogatás jött válaszként, így ez is történt még ha nehezen is állt rá a szám.


Én azt gondolom, hogy könnyebb tegeződve tartani a kapcsolatot. Napközben is számtalanszor kell velük beszélnem és ügyeletet is tartunk, így pár naponta esténként is találkozunk. Én hívom be készenlétről, a többiekkel sokkal "kényelmesebbnek" érzem a tegező viszonyt, nem szeretném ha ő kimaradna. A kora az a tényező, ami kicsit megzavar ebben.


Egyébként én amondó vagyok, hogy tegeződve is meg lehet tartani a tiszteletet és magázva is lehet bunkózni... Ez a része nem ezen múlik. Én tiszteletben tartom az embereimet, hiszen egymásért vagyunk!

2015. aug. 14. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!