Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illem! Hogy engeditek magatok...

Illem! Hogy engeditek magatok elé a lányokat, ha tolni kell az ajtót?

Figyelt kérdés

1) A külső oldalon maradtok, és kitartjátok a karotokkal, amíg elmegy mellettetek, és bemegy az ajtón?


2) Előbb ti bementek, majd kinyitva tartjátok neki az ajtót, amíg beér?


Szerintem az első nagyon kényelmetlen, és ha nehezen nyitható az ajtó, akkor ki sem tudjuk nyitni teljesen abban a testhelyzetben (kitartott karral).


A második viszont egyeseknek udvariatlannak tűnhet. Számomra ez örök dilemma :)



2015. aug. 24. 17:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha böhöm nagy az ajtó, akkor tényleg kényelmetlen, de az első variációt alkalmazom.
2015. aug. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Illem? Kitudja nyitni magának.
2015. aug. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
lehetőleg egyik sem, de ha muszáj (pl. beszélgetek vele) akkor a második
2015. aug. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Hát kétélű a dolog. Amerre már emancipálódtak, ott nem várnak el ilyeneket. Viszont furán hangzik, de a kézfogást is elvárják. Ahol csak félig emancipálódtak (csak az előnyeit szertnék) ott persze elvárják hogy előre menjenek.

Na itt nekem 2 megoldás van:

1. engedem hogy előremegy és nyissa magának

2. ha a pozíció úgy adja, akkor bemegyek, magtartom az ajtót, és elengedem. (tulajdonképp a te 2. variációd)

Szerintem nem tűnik udvariatlannak.


Kicsit a témához kapcsolódik, egyszer egy banya előtt felszálltam a vonatra (akkoriban azt hallottam hogy lépcsőn a fóerfiak mennek előbb), majd patáliát rendezett hogy milyen udvarias vagyok hogy nem engedem előre.


Mondtam, hogy illetlennek tartanám a bugyogóját megbámulni.

2015. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

Két eset lehetséges:

- löksz egyet az ajtón, aztán előreengeded a lányt. Legyen fürge!

- simán előreengeded, és nyissa ki magának. Nem a múlt században élünk, egyenjogúság van.

+ ha kifejezetten te vagy elöl, akkor előre is mehetsz. Ugye egyenjogúság van, nem?

2015. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az egyenjogúság nem egyenlő az udvariasság megszűnésével... sokatoknak kéne ezt megérteni.


Köszi a válaszokat amúgy.

2015. aug. 24. 22:23
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

"Az egyenjogúság nem egyenlő az udvariasság megszűnésével..."

Pontosan.

Épp ezért, támogatni kell a gyengéket, az elesetteket, pl. a sebesülteket, nyomorékokat...

a nőket - azért, mert nők - NEM.

EZ az egyenjogúság.

2015. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Attól még ők maradnak a "gyengébbik" nem. Akikkel alapból kedvesnek kellene lennünk. Nem kötelező. Egy lehetőség. Az illem és az udvariasság egy lehetőség. Lehet, hogy 100 év múlva mindkét nem tökéletesen egyenlő lesz (aminek eredményeképp mindenki szarik a másikra és elsétálunk egymás mellett szótlanul, mint a robotok), de most még nem ez van.


Lehet makacsul mondogatni, hogy egyenlőséget akartok, akkor tessék bmeg, nyisd ki magadnak az ajtót, de ezzel csak azt éred el, hogy a lányok szemében bunkó leszel, és nem lesz túl sok sikered a nők terén. Ezt általánosan mondom, nem személyeskedek.


Kedvesnek lenni megéri velük.

2015. aug. 25. 12:15
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Attól még ők maradnak a "gyengébbik" nem. Akikkel alapból kedvesnek kellene lennünk"


Alapból mindenkivel annak kellene lenni, aki nem szolgált rá az ellenkezöjére.

2015. aug. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

A kedvesség rendben van, szerintem is.

DE MINDENKINEK. Tehát adott esetben egy nő készségesen átadja a helyét egy férfinak... és nem csak a 20 éves nő a 95 éves hadirokkantnak.

TE láttál már ilyet?


Az egyenjogúság viszont azt jelenti, hogy EGYETLEN mondat SEM tartalmazza azt, hogy "a férfinak kell..." vagy "a nőnek kell..."

Ennyi, pont.

2015. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!