Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mondhatom a 10 évvel idősebb...

Mondhatom a 10 évvel idősebb volt tanáromnak, hogy már kicsit furcsa köztünk ez a csendőrpertu (ő tegez, én magázom), hiszen közben én is tanár lettem?

Figyelt kérdés
Mindketten férfiak vagyunk.

2015. szept. 12. 16:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
mondhatod, teljesen normális kérés - a mi ofőnk az érettségi banketten mondta: örülne, ha tegeződnénk.
2015. szept. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ebben az esetben minden további nélkül, hiszen már nem tanár/diák kapcsolatban vagytok, hanem kollégák lettetek, és a 10 év eleve nem sok különbség.
2015. szept. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Már rég vissza kellene tegezned.
2015. szept. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha hagynád, ő jöjjön rá a helyzet fonákságára és ő kezdeményezné... Csak úgy, jóérzésből.
2015. szept. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
11%
Alapvető illemszabály, hogy a tegeződést az idősebb ajánlja fel.
2015. szept. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ő a tantestületben mindenkivel tegeződik, a nálam fiatalabb kollégákkal is (igaz, azok nem voltak a tanítványai), csak én vagyok az egyetlen kivétel, nekem nem ajánlotta még fel, ezért nem is szólíthatom Attilának, hanem csak "tanár úr"-nak, ami azért érdekes, mert meghallották a diákok is a folyosón, és furcsa volt számukra, hogy két férfitanár között ilyen aszimmetrikus a viszony, az idősebbik tegezi a fiatalabbat, a fiatalabb viszont csak "tanár úr"-nak meri szólítani az idősebbet és végig tisztelettel magázza. Ez az idősebbet viszont - úgy tűnik - egyáltalán nem zavarja. Engem az ő helyében zavarna.
2015. szept. 12. 21:44
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Úgy látszik nem érted meg, hogy a tegeződéshez nem csak az kell, hogy ki kinek ajánlja fel, ki kezdeményez. Szinte már jogot formálsz rá... (ha mással, akkor velem is). A tegeződés másra megy ki. Ha nem érted, akkor nézz utána, hiszen egy tanár nevelő is, a diákjaid kérdéseire csak a válladat fogod vonogatni vagy hülyeségeket fogsz tanácsolni nekik.
2015. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, arra gondolsz, hogy szimpátia is szükséges a tegeződéshez, s engem valószínűleg nem szeret ez a volt tanárom. Ha nem is kedvel, azért neki is be kellene tartani a társadalmi illemet. Az igazgató és a többi tanár is fel van háborodva ennek a volt tanáromnak a viselkedésén. Ez ugyanis részéről modortalanság, bunkóság. Biztos paraszti családból jött a nyomorult. Ha már nem ajánlja fel a kölcsönös tegeződést, akkor legyen szíves magázni engem!! Mi dolog az, hogy egyoldalúan tegezni merészel?
2015. szept. 13. 13:12
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
Kollégák vagytok, egyenrangúak lettetek, vagy magázódtok, vagy tegeződtök. A csendőrpertu nem tartható állapot, beszélj vele erről.
2015. szept. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nagyon igazad van, én is így gondolom, de kissé tartok attól, hogy beszéljek vele, mert az eddigi célzásaimat sem akarta érteni (vagyis úgy tett, mintha nem értené őket). A múltkor például megkérdeztem tőle: - Tanár urat nem zavarja, hogy még mindig tanár úrnak szólítom? - Ő erre azt mondta: - Nem, abszolút nem zavar. Sőt, így helyénvaló, elvégre a diákom voltál. S ha van valami, ami sose változik, az pont ez: a diák örökre diák marad, akárhány éves is, a tanár pedig örökre a tanára marad. -

Egy másik alkalommal a következőt kérdeztem tőle:

- Tanár úr mikor született?

A válasza: - 1965-ben.

Mire én: - Én meg 1975-ben, pont 10 év van köztünk. Tanár úr nem szokott a 10 évvel fiatalabb ismerőseivel, kollégáival tegeződni?

A válasza: - Hát, ahogy vesszük. Akiket felnőttként ismertem meg eleve, azokkal szoktam. De attól, akit még diákként ismertem meg, nem szívesen venném, ha visszategezne, elvégre felette álltam valamikor, és ez a viszony az idők múlásával nem változik: mindig is felette fogok állni.


Az igazgatóval is beszéltem erről meg a többi kollégával is. Az igazgató az augusztus végi évkezdő bulin (főzőcskés tanári összejövetelen) egyenesen a kezünkbe nyomott két borospoharat a következő tréfás paranccsal:

- Na most már igyátok meg végre a pertut, mert kész kabaré, hogy egyik tanár "tanár úrnak" szólítja a másikat! - Erre ő a következőt mondta: - Jó, jó, majd sort kerítünk rá, de most bocs, ki kell mennem a WC-re. - S szépen otthagyta az igazgatót, engem, a többi kollégát. Kb. egy félóra múlva jött vissza a Wc-ről, de esze ágában sem volt meginni a pertut. Azóta se változott a helyzet. Az ilyen ember vajon normális?

2015. szept. 13. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!