Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek is maximálisan...

Szerintetek is maximálisan taplóság, ha valaki egy nagyvárosban csak úgy tegező hangnemben teljesen helytelen megszólítással csak úgy ráköszön egy arra járó vadidegen emberre?

Figyelt kérdés

Ma délután történt velem egy olyan eset, hogy a pécsi vasútállomás előtti parkon át sétáltam, az egyik padon két szakadt csöves cigány ült, és közülük az egyik hangosan rám köszönt, hogy "HELLÓ, FŐNÖK!". (Eközben felemelte magasra a jobb kezét és integetett felém.)

Erre én morogtam magamban mérgemben, nem szóltam neki semmit. Válaszul azt böfögte oda nekem szó szerint, hogy "NE MOROGJ, B@.SZD MEG! CSAK AZT MONDTAM, HOGY HELLÓ!"

Na most erre mit válaszoljon az ember? Először is nem vagyok a főnöke, soha nem is láttam, stb. Másrészt pedig 30 feletti vagyok, ő kb. 50 lehetett, ezért ne tegezzen már csak úgy le!

Csak falun szokás az, hogy a szembejövő embereknek köszönünk. Városban az elég érdekesen festene, ha ugyanígy tennék. Még teljesen hülyének is néznének miatta.


2015. szept. 19. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

" Először is nem vagyok a főnöke,"


Természetesen nem szó szerint értette, hanem kb. haver értelemben (tudom, a haverja sem vagy, de ez lényegtelen).


"Csak falun szokás az, hogy a szembejövő embereknek köszönünk."


Ez ostobaság. Ugyan magam sem szoktam köszönni rendszeresen vadidegennek az utcán, de volt már rá példa. Egyáltalán nem találnám "érdekesnek" az idegeneknek való köszönést, csupán udvariasságnak. Aki meg hülyének néz miatta, az egy se55ggfej.

2015. szept. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

2 csoves cigany... ezek utan mit ragodsz ezen, valoszinu hogy rajtad kivul meg tucatnyi embernek beszoltak.

ha meg mindif ezen ragodsz akkor te se vagy sokkal ertelmesebb mint ok.

es falun sem koszonunk boldog-boldogtalannak.

2015. szept. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sokak számára már az is taplóság, ha valaki a "maximálisan" szót használja.
2015. szept. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem taplóság.


Én nyugodtan visszaintettem volna csak úgy. Miért ne; akárkinek, akár cigánynak néz ki, akár nem.


Nem csak falun veheti észre az ember a másik embert; bár jobb óvatosnak lenni, és észrevenni, ha másik nem vehetné szívesen. Helyzettől függ.


És az is lehet, hogy összetévesztett valakivel, nem jól lát. KI tudja. Egy semleges visszaköszönés-intés nem kerül semmibe.

2015. szept. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!