Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen esetben szoktatok...

Ilyen esetben szoktatok tegezodni vagy sem?

Figyelt kérdés
Huszoneves no vagyok, igaz mar kozelebb a harminchoz. Ha hivatalos helyre megyek, pl. Posta, bank es az ott dolgozo ugyanolyan koru no, ill. Ferfi, mint en, hogy koszonjek? Gondolom magazzam, igaz? Ti hogy szoktatok?

2015. okt. 9. 11:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy ha az ott dolgozo fiatalabb.
2015. okt. 9. 11:30
 2/12 anonim ***** válasza:
Én alapból magázodok ilyen helyeken.
2015. okt. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Jó napottal köszönök, de a velem egykorúakkal szinte mindig automatikusan átmegyünk tegeződősbe. (Közelebb vagyok az ötvenhez, mint a negyvenhez.)

A fiatalabbakkal vagy igen, vagy nem. Ha tegezni kezd visszategezem, de ha magáz, akkor én sem tegezem le. Olyan helyen, ahova rendszeresen visszajárok, ott hosszabb távon a fiatalokkal is kialakult a tegeződés.

2015. okt. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszi, johetnek meg valaszok! :-)
2015. okt. 9. 11:53
 5/12 anonim válasza:
36%
Magázódás. Én nem szeretem, ha ügyintézők letegeznek. Azt sem nagyon szeretem, ha vásárolni megyek, és az eladó letegez, de ott valahogy jobban elfogadom. Én mindig jónapottal indítok. Ahol tegeződöm ismeretlennel, az a fodrász, kozmetika, műkörmös. Ott teljesen rendben van. Nálam így működik.
2015. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez örök vita tárgyát képezi, hogy kit hol mikor milyen körülmények között tegezzünk vagy magázzunk. Aktuális trend sem nagyon van, legfeljebb nagy vonalakban, de mindig lesz legalább annyi kivétel is. Próbálták már ezt sokan sokféleképpen rendszerezni, illemszabályzatot létrehozni rá, de a mai világ már gyorsabban változik, semmint annak teljes lefedését követni lehetne egy mindenre kiterjedő, általános illemszabályzattal.


Használd úgy, ahogyan neked jólesik. Ha olyan helyzetbe kerülsz, ahol tényleg számít a magázódás, azt úgyis kellőképpen érezni fogod ahhoz, hogy automatikusan a magázódási formát használd. Ezt már az is bizonyítja, hogy felmerült benned a kérdés, amit kiírtál :)

2015. okt. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Aha! :-) Az a baj, hogy en sokkal kozvetlenebbnek erzem a tegezodest, nyilvan az is es en azt szeretem, igy ha magambol indulok ki, akkor tegezodnek, ha ugy erzem szoktam is, csak megserteni sem akarok senkit! :-) De ahogy irtam, inkabb korombelieknel, vagy nalam fiatalabbak, idosebbeknel inkabb magazodom. Viszont nagyjabol tenyleg erzi az ember, mert elofordult mar olyan is, hogy nalam fiatalabbakat magaztam es eszembe sem jutott a tegezodes! :D En szemely szerint azt sem szeretem, mikor pl. Bemegyek a Rossmannban es alapbol lemagaz a korombeli elado. Ott bunkosag tegezodessel visszakoszonni?
2015. okt. 9. 13:27
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Minthogy ez erősen egyénfüggő, ezért erre érdemes tekintettel lenni. Néha a magázódás azon alapul, hogy a másik nem mer tegeződni. Ha az általános szabályokat követi az ember, plusz nagyon figyel, nagyot nem tévedhet.

Tehát ha úgy érzed, belefér, tegeződj. Ha az a benyomásod, hogy a másikat zavarja, kérj elnézést és válts. Netán rá is kérdezhetsz, még mindig jobb a találgatásnál, ráadásul, ha a másik is bizonytalan, őt is átsegíted a problémán.

2015. okt. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Hivatalokban mindig magázódom, de nem zavar, ha letegeznek.
2015. okt. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy en sokkal kozvetlenebbnek erzem a tegezodest,"


Kinél, minél? :)


"pl. Bemegyek a Rossmannban es alapbol lemagaz a korombeli elado. Ott bunkosag tegezodessel visszakoszonni?"


Egy ökölszabály: Ha magázódnak, akkor magázódj vissza, akkor nagyon nem lőhetsz mellé. Ha te kezdeményezel, akkor nyilván (főképp) rajtad áll, hogy tegeződni, vagy magázódni fogtok a beszélgetés folyamán - de vedd számításba, hogy más is élhet a fentebbi ökölszabály szerint. Tehát nem biztos, hogy ő alapból magázódna vagy tegeződne veled szemben, de mivel te az egyik formával indítottál, hát ő is ebben a formában, úgymond igazodik hozzád. Ez egy amolyan társadalmi játék is az életben bizonyos keretek között.


Megjegyzem, van egy ügyvéd ismerősöm, nálam fiatalabb hét évvel. Ismerem már jópár éve az ürgét, tehetséges, jól rálát a jogi dolgokra. Gyakorta előfordult, hogy a közeli ivóban összefutottunk, és automatikusan tegező viszonyban beszélgettünk egymással családról, nyaralásról, jövőbeni tervekről, esetleges problémákról, szóval az általános beszélgetés. Azonban ha felhívom, hogy van egy jogi problémám, vagy ő felhív, hogy adódott valamiféle problémája a laptopjával vagy mobiljával (informatikus vagyok), akkor viszont automatikusan magázódva beszélünk egymással. És ez így megy évek óta :) Érdekes a dolog, de úgy látszik, mindketten így látjuk jónak a dolgok folyását.

2015. okt. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!