Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, miért alakult...

Miért van az, miért alakult ki az a szokás az emberekben, hogy magánszámról (rejtett számról) érkező hívást nem vesznek fel? Nem értem, hogy az "átlag" ember mitől "fél"?

Figyelt kérdés
Telefonos operátorként dolgozom és volt aki csak annyit mondott a telefonban, hogy "hát nem tudtad, hogy magánszámról nem fogadunk hívásokat?" és lerakta a telefont.
2010. márc. 18. 10:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Aki azt szeretné, hogy visszahívjam, az nem rejti el a számát.

Aki elrejti, az sumák

ennyi

2010. márc. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
És miért nem vállalja a számát az, aki hív? Mitől fél?
2010. márc. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
És miért van az, hogy hiába van a tudakozóban megjelölve a telszámom mellé, hogy üzletkötés és hasonló marketing célból nem hívható, mégis hetente csörgetnek utazási és egyéb ajánlatok miatt ???
2010. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
A vonalast nem jelzi ki
2010. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Én (pontosabban a cég ahol dolgozok) azért nem küldi el a számot, mert ugye kb 100vonalon meg ki a hivás percenként kb. 30db. Ezek után érthető, hogy írjuk ki a számot mert ha valaki vissza csörgne akkor kihez csörög? Meg hová? Csörög a PC-nek? :)


A másik sok bank, biztosító azaz fontos ügyeket intéző intézmény is rejtett számról hív.

Nem gondolnak bele abba az emberek, hogy mondjuk hívná a bank, hogy "MOST azonal kéne ezt-azt intézni" és helyette max. több napos posta fordultával tudja őt értesíteni?!

2010. márc. 18. 11:04
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"A vonalast nem jelzi ki"


Már miért ne jelezné ki? Ha a vonalas előfizetője megrendelte a hívószám kijelzést akkor kijelzi.A enyémet is kijelzi bárkinek.

2010. márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Éppen írni szerettem volna, hogy a vonalast is kijelzi. Kb. hány éve is van ez? szerintem minimum 7-8éve de lehet több.
2010. márc. 18. 11:07
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
én azért nem veszem fel, mert az összes telemarketinges cég ilyenről hív, és rohadtul unom. ha a bankom hív, azt egyébként kijelzi, a fiók vezetékes számát.
2010. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Egy tipp: Ha valaki unja a hivogatást akkor az hivatkozzon az ún. "Robinson-lista"-ra!


Több infó itt! [link]

2010. márc. 18. 11:31
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen hülyeséget írtam. Van olyan vezetékes - nem tudom, miért írtam vonalast -, aminek nem jelzi ki a számát. Én fel szoktam venni akkor is, ha nincs szám, legfeljebb megmondom, hogy nem érdekel, amiről tájékoztatni szeretnének.
2010. márc. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!