Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Valaki segítene nekem, hogyan...

Valaki segítene nekem, hogyan illik a tanárokkal beszélgetni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy hölgynek nem szabad úgy köszönni, hogy Jónapot/Viszontlátásra, férfiaknál pedig egy fiúnak pont hogy ezt kell.

A hölgyeknek "tetszikezni" szoktam, mert a magázódás szerintem nem illik egy hölgy tanárnak.

De egy férfi tanárnak szerintem nem illik "tetszikezni", szóval nekik magázódjak. pl.: Hogy van Laci bácsi?



2015. nov. 9. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy így: na mi a répa van Lacibá?
2015. nov. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Női tanároknak: Jónapot kívánok Tanárnő; Viszontlátásra Tanárnő; Hogy van, Tanárnő?

Férfi tanároknak: Jónapot kívánok Tanár úr; Viszontlátásra Tanár úr; Hogy van, Tanár úr?


önözés, mindenek felett...


egy tanár

2015. nov. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak egy picit egészíteném ki az előttem szólót:

A tetszikelés meg a csókolom alsó tagozatban oké. Utána már önözés - lehetőleg nem "magának mi a véleménye...", hanem "önnek mi a véleménye". Ja, és nem "viszlát", hanem "viszont látásra". Sokkal intelligensebbnek hat. Erről nekem is le kellene szoknom, időnként kicsúszik a számon a viszlát, pedig egy ideje már diák vagyok, szóval gyakorlatom, az van... :D

2015. nov. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Milyen jól néz ma ki tanárnô segíthetek levrnni a kabátját?
2015. dec. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!