Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkó voltam a buszon, hogy a...

Bunkó voltam a buszon, hogy a segítő szándék nem jött kapásból ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A hátsó ajtónál álltam, a busz leghátuljában, az egyik megállóban egy nő a babakocsijával szállt fel, próbálta egyedül feltenni a babakocsit a lépcsőkön a buszra és csak én álltam ott mások ültek. És csak akkor segítettem neki amikor megkért rá, nem ugrottam egyből segíteni ahogyan más tette volna. Mert ahogyan észrevettem, a legtöbb ember rögtön segít a másiknak amint szükség van rá, szinte ösztönszerűen. Ez bunkóság volt, vagy fel se tűnt neki (és másoknak) valószínűleg?
2015. nov. 25. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem bunkó, amint szólt te segítettél..meg amúgy is ha nem szól és nem segítesz, vannak ülő utasok, ők is tudnak segíteni..de így hogy segítettél meg pláne nem vagy bunkó :)
2015. nov. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetted volna, hogy segíthetsz-e mielőtt ő megkér, az igazi gentleman viselkedés lett volna, de azért bunkóságnak nem nevezném, hogy ez kimaradt.
2015. nov. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
sztem igen, nem kell várni , hogy segitséget kérjenek!
2015. nov. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem meg eléggé jól kiszűrhető, kinek kell a segítség és kinek nem. Akinek kell, az szinte mindig végigméri a környezetét, ösztönösen keresi a szemkontaktust olyanokkal, akiktől segítséget remél. Meg eléggé nyilvánvaló, ha a telepakolt babakocsit egy apró termetű, törékeny anyuka próbàlnà feltuszkolni a buszra - ott tuti kell a segítség. Ilyenkor elfordulni nem túl udvarias dolog, de azért bunkóságnak sem nevezném. De a segítségnyújtást érdemi indok nélkül elutasítani már az volna.
2015. nov. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

nem voltál bunkó...sok anyuka egyedül szereti feltenni a kocsit, sőt levenni is..ha odalépsz, még szólhat is, hogy köszöni, megoldja...vagy megköszöni..


sosem lehet tudni..

2015. nov. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Talán nem, de azért kérdezhetted volna, hogy segíthetsz-e.
2015. nov. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem voltál bunkó, én 100-ból 99-szer azt a választ kapom hogy köszi nem már megszoktam megy egyedül. Ilyenkor szoktam azt gondolni hogy akkor b@zsd az anyucikádat teherbe.... De azzal nem teszel rosszat, ha szólnak és mondod hogy persze szívesen, hol foghatom meg? Aztán ennyi.
2015. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, neked mi bajod van? Ha valakinek úgy jobb, hogy egyedül emeli a babakocsit, azzal neked mit árt?

A legjobb az volt, mikor a férjem kérdezte egy nőtől, hogy segítsen-e. Az meg nem válaszolt, csak elkezdte letolni a babkocsit a villamosról, a férjem alig bírta elkapni. Na, a nő meg ordítani kezdett, hogy minek ajánlja fel a férjem, ha ilyen béna, és a gyerek majdnem kiesett. Olyan ordenáré volt, hogy mondtam a férjemnek, hagyjuk, mert az ilyennel nem lehet társalogni. Még az utcán is kiabált utánuk egy darabig. Ha nem lennék terhes, nem úszta volna meg szárazon...

2016. jan. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!