Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Munkaadónak, óvónőnek, tanítón...

Munkaadónak, óvónőnek, tanítónőnek, orvosnak mit adhatnék karácsonyra?

Figyelt kérdés
Kb. 20 db ajándék kellene, valami kisebb dologra gondoltam, de semmi ötletem. Munkából kifolyólag több "főnököm" van csak oda 12 db apróság kellene. Adnátok ötleteket? köszönöm
2015. dec. 9. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmit. Te kapsz tőlük valamit Karácsonyra?


Óvónőnek, tanítónőnek pedagógusnapra egy csokor virágot, esetleg egy bonbont, de nem Karácsonyra. Orvosnak sem biztos hogy a Karácsony a legalkalmasabb ünnep megköszönni a munkáját.



Munkahelyen meg vagy a kollektíva vesz közösen valamit a főnöknek, vagy neveket húztok vele együtt és egymást is megajándékozzátok.


De ha egyénileg ajándékozol valamit a főnöknek, az nagyon rosszul veszi ki magát. S..nyalásnak fogja mindenki gondolni. A főnök is.

2015. dec. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
külföldön dolgozom, bejárónőként, igen nekem is adnak, de nyilván én nem tudok és nem is akarok adni akkora ajándékot, csak valami jelképeset, esetleg valami tipikus magyaros dolgot?
2015. dec. 9. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Így akkor teljesen más, elég speciális helyzeted. Akkor jogos az ajándék, ha te is kapsz :)


Szerintem akkor csinálj kis csomagocskákat, aszalt gyümölcs, édesség, ilyesmi legyen benne. Szaloncukor is feltétlenül, mert az nem csak jellegzetesen karácsonyi, de ráadásul magyar találmány is.

2015. dec. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem noknek 1 doboz bon-bon

ferfiaknak 1 uveg bor,

es kesz

2015. dec. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!