Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik köszönni a...

Hogyan illik köszönni a telefonban ha a másik fél egy felnőtt, én gyerek vagyok és ugye magázom?

Figyelt kérdés
Az elköszönésnél a Viszonthallásra! elköszönést használom, de köszönésnél sosem tudom mit kéne mondani.

2016. jan. 13. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
A telefon egy szerszám a kezedben. Pont ugyanúgy beszélj, mint szemtől szembe.
2016. jan. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Jó napot kívánok!, Jó reggelt kívánok!, Jó estét kívánok!, a napszaknak megfelelően.


Személyes találkozáskor is ugyanígy, aki már tud írni-olvasni, az ne csókolomozzon :)

2016. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. jan. 13. 10:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van,a napszaknak megfelelően.

De ha fiú vagy akkor a nőknek "kezi'csókolom" mindig mehet,kortól függetlenül.

2016. ápr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ha a telefon nem a tied, hanem a családé, akkor köszönj be a úgy, hogy vezetéknév+család. Nekem a vezetéknevem Komenda, szóval úgy veszem fel, hogy "Komenda család"
2016. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ha neked Komenda csalad a neved akkor mutatkozz be ugy. Szintugy aki "xy lakas" kent veszi fel a telefont.


Napszaknak megfelelo koszones, 10ig jo reggelt, jo napot, es 6tol jo estet. Bar eleg fura nyaron mikor meg hetagra sut a nap. Ha igazan illemtudo vagy akkor hozzateszed azt is hogy kivanok. Holgyeknek kortol napszaktol fuggetlenul csokolom. Nekem anyukam igy tanitotta.


De ha mar idosebb vagy, (20-on eves) es hasonlo koru illetve fiatalos holgyeknek nem tudod mit koszonj ( jo tudom illem szerint ugyan ugy csokolom de kinos lehet egy hasonlokorunsk vagy fiatalabbnak vagy akirol nem tudod eldonteni a korat csokolomozni) erdemes nezni az ujjat. Ha jegyes vagy ferjnel van marad a csokolom ha nincs gyuruje altalaba gond nekul tegezek.

Azert egy 30 eves meg nem sertodik meg ezen. :d

Kicsit elkanyarodtam a telefontol, na mind1 :d

2017. jan. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%
Legegyszerűbb: Tessék.
2020. aug. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Ahüm…

Tessék…

Szóval telefonálsz…

Bú… bú…bú…

Jónapot kívánok.Aranka vagyok a matáv tudakozó központjából,miben segithetek?


Erre te…….


Tessék,Jóska száma köll a X. kerületbű….

2023. jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!