Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetk miért van az hogy...

Szerintetk miért van az hogy a sok felsőoktatásban tanuló minden lehetséges helyen hangsúlyozza hogy ő mennyire értelmiségi?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés már régóta bennem van gondoltam felteszem itt is.

Szóval olyan szitukra gondolok amikor fiatal lányok(többségében lányok)állnak a megállóban(bussz villamos metró)teljesen hétköznapi témáról beszélgetnek normális hangerővel.Aztán mikor felszállnak a járműre a hangerőt többszörösére emelik és a semmiből belekezdenek olyan témákba hogy"Jajj ma az egyetemen"-"Jajj igen nálunk is olyan az egyetem"Stb.Stb.Stb.Minden szavukba benne van az egyetem ill. a ZH.Aztán mikor leszállnak a hangerőt visszaveszik és beszélgetnek tovább arról hogy tegnap mi történt a barátok köztbe.Majd ha mondjuk átszállnak a járművön megint hang fel és megint jön a már jólismert egyetem.

A másik dolog amit nem értek hogy Magyarországon a magyar közösségi oldalakon(IWIW Myvip)miért angolul írnak magukról?Angol a bemutatkozószöveg sőt még a képeiknek is angol nevet adnak.Pl.On holiday My best.My love. Stb.

Nem értem ezt sem.A világ egyik éegszebb és legválasztékosabb nyelvét bezéljük és amire az angolban max 2 megfelelője van egy szónak na a magyarba tuti hogy 22.Jó persze értemén hogy büszkék meg minden de nekem egyszer valahol valaki azt mondta hogy az igazán okos ember soha nem villog a megszerzett tudásával azt csak buták teszik(vagy valami ilyesmi?

Szerintetek ők többnek érzik magukat attól hogy mindenkinek a tudtára hozzák hogy ők mekkora pengék is valójában?


2010. márc. 28. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

én is találkoztam már ezzel a viselkedéssel, szánalom :) egy beosztottam volt pl. ilyen, akinek fősulis végzettsége volt (többiek középfok), minden mondatába beleszőtte, hogy "amikor én főiskolás voltam" meg ilyeneket. szánalmasnak tartottam ezt a fajta felvágást, most is annak tartom. az angolul írogatásról: ez is a felvágás kategória. ráadásul sokszor nyelvhelyességi hiba van benne, így főleg nevetséges :)


28/N

2010. márc. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem felvágásról van szó, csak zh-időszak van, és most ez köti le a gondolataikat. :)
2010. márc. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem ezt nem kimondottan mostanra gondoltam.Ezt úgy már hallgatom évek óta.Évszaktól zh időszaktól függetlenül.

És akkor a közösségi portálokra meg az msn-re is azért írnak angolul???????????????????

2010. márc. 28. 15:18
 4/14 A kérdező kommentje:
És totál csak akkor beszélik ezt amikor sokan hallják őket.Leszállnak a villamosról és egyből ténát válltanak.Aztán ha felszállnak egy másikra megint elkezdik.de jó hangosan hogy mindenki hallja. :-)))))
2010. márc. 28. 15:21
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Én azokat utálom, akik telenyomják a mondandójukat órán felvett idegen eredetű szavakkal. Hát feláll hátamon a szőr. Én is egyetemista vagyok, de nem szeretem világgá kürtölni, hogy hú, ma pont meghúztak egy tárgyból meg egyebek. Ezek ilyen nagyképű egyének.
2010. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a felsőoktatásban tanulók 90%-a hülye mint a tök. Én angol irodalom szakra járok, komolyan mondom minden irodalom vizsga előtt a 90% azon háborog miért kell irodalmat tanulni, úgy általában olvasni, és ha már kell miért angolul. Szívem szerint megkérdezném, mire gondoltak amikor arra a szakra jelentkeztek, hogy angol irodalom, mit fognak ott tanulni? Csak félek, hogy válaszolnának. És ez a helyzet a többi egyetemre is igaz. Mérnökin, miért kell rajzolni meg matematikát tanulni stb Meg lehet nézni egyébként hányan buknak alaptantárgyból egy egyetemen.

Na most ezzel, ők is tisztában vannak a lelkük mélyén, mintahogy azzal is, hogy nem fogják sokra vinni csak a diplomás munkanélküliek táborát fogják gyarapítani. Így legalább ez a három év megadatott a felvágásra.


Az angoltudás meg divatos lett, én tanítottam angolt, és szó szerint a fejemet fogtam, amikor tanítványomnál megláttam az IWIWen a minimum 3 idegennyelv ismeretet, meg a sokszor hibás angol képaláírásokat. Közben meg az órán a Mi a neved? kérdésnél egy pár perces gondolkodás után, magyarul kérdezték, most mit válaszoljak. Én meg mondtam, szerintem a nevedet.

Hányinger, de add meg nekik ezt az örömet, több úgyse lesz az életben, mert egyszer abba kell hagyni az egyetemet is és akkor úgyis a földre huppannak.

2010. márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elsőéves koromban voltam ilyen, aztán elmúlt az újdonság varázsa:)
2010. márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán mikor felszállnak a járműre a hangerőt többszörösére emelik és a semmiből belekezdenek olyan témákba hogy"Jajj ma az egyetemen"-"Jajj igen nálunk is olyan az egyetem"Stb.Stb.Stb.Minden szavukba benne van az egyetem ill. a ZH."


1) Büszkék magukra, mert azt hiszik, ez nagy cucc. Azért hiszik, mert a szüleik nem jártak egyetemre, és évk óta azzal tömik a gyerek fejét, hogy Te Bezzeg Kislányom Diplomás Leszel és Majd Elmondjuk a Rokonoknak Következő Disznóvágáson vagy Lagziban és El Fognak Ájulni Tőled.


2) Remélik, hogy a fiúknak imponálnak ezzel, mert "okos lányok". Szerinted miért van az, hogy a lányok egy része rendkívül lengén öltözve megy könyvtárba, múzeumba, vernisszázsra? Nyilván van ebben egy olyan számítás is, hogy értelmiségiekkel akar ismerkedni.


3) Az egyetem tényleg kemény tud lenni, és van, hogy minden gondolatát leköti az embernek.


"A másik dolog amit nem értek hogy Magyarországon a magyar közösségi oldalakon(IWIW Myvip)miért angolul írnak magukról?Angol a bemutatkozószöveg sőt még a képeiknek is angol nevet adnak.Pl.On holiday My best.My love. Stb."


1) Sznobizmus. Aki olyan családból jön, ahol senki sem tudott idegen nyelvet, ott nagy dolog, hogy ők makognak angolul, és azt hiszik, hihetetlenül menő dolog angolul beszélni.


2) Egy érdekes pszichológiai hatás. Idegen nyelven írt szöveg, még ha primitív dolgokról szól is, nem tűnik annyira primitívnek. Továbbá nem tűnik idétlennek. Mármint ezt hiszi az, aki számára egy angol szöveg előkelő és rejtélyes (mert ő maga nem tud angolul vagy most kezd angolul tanulni). Pl. sok ember egy angol dalszöveget vagánynak, jópofának érez, miközben magyar fordításban szánalmasnak tartaná. Aki jól tud angolul, annak számára persze ez a különbség eltűnik és az angolkodás duplán szánalmas.


Amúgy ez nem új jelenség, az idegen szavakkal dobálózás mindig divat volt. 100 éve a német, azelőtt a francia, még régebben a latin számított "menőnek".


Van egy csodás latin közmondás: "Quidquid latine dictum sit, altum videtur", kb.: amit latinul mondanak, az előkelőbben hangzik.


"A világ egyik éegszebb és legválasztékosabb nyelvét bezéljük és amire az angolban max 2 megfelelője van egy szónak na a magyarba tuti hogy 22."


Ez nem igaz, az angolban van a legtöbb szó. Egyébként minden nagyobb nyelv nagyjából egyformán kifejező és választékos.


"az igazán okos ember soha nem villog a megszerzett tudásával azt csak buták teszik(vagy valami ilyesmi?"


Villogni vagy nem villogni, az erkölcsi tulajdonság, nem attól függ, mennyire vagy okos. Az okos inkább azért nem villog, mert tudja, hogy ez nem sok mindenre jó. Amúgy meg az is számít, hogy aki okos, az más okosokhoz méri magát, vagyis olyanokhoz, akiket pl. nem hat meg egy idegen nyelvű szöveg. 2-3 idegen nyelven folyékonyan olvasó, 3-4 másikon elboldoguló emberek (kb. ez az átlag igazi értelmiségiek között) egymás közt ilyesmivel nem tudnak villogni. Villognak ők is, csak mással, nem kell őket se félteni :)))


"Szerintetek ők többnek érzik magukat attól hogy mindenkinek a tudtára hozzák hogy ők mekkora pengék is valójában?"


Nem. A cél ilyenkor elhelyezkedni egy társadalmi rétegben. Mindenki tudja, hova tud/akarhat tartozni, és aztán igyekszik is beilleszkedni. Mondok egy példát.


Nézd meg az iwiwen az emberek fényképeit. Akiről tengerparti, olaszországi, görögországi, párizsi stb. kép van fent, arról lehet tudni, hogy többnyire nem teljesen csóró, de nem gazdag. Ezért feltett magáról egy tengerparti képet. Mert egyszer volt a tengernél, ez volt neki az élete csúcspontja, és ezzel a képpel tudja magát legelőnyösebben reklámozni. Az ő társadalmi rétege az alsó középosztály (kispolgárság). Könnyen tudja azonosítani a többi kispolgárt (azoknak is londoni, római, korfui képeik vannak kint), tudja, hányadán áll velük, tud beszélgetni velük, mert rögtön van közös téma (ki hova járt külföldre dolgozni, ki hol nyaralt).


A nagyon gazdag és hatalmas emberek fényképei a legtöbbször: fal előtt vagy szekrény előtt áll egy ember. Sohasem tengerparton vagy a Colosseum előtt. Ezt üzeni a kép: "Aki ismer, az tudja, ki vagyok, nem kellenek díszletek". Ugyanakkor költők és írók mögött gyakran vannak zsúfolt könyvespolcok. (Azért, mert a lakásuk tele van könyvekkel és nem tudnak úgy fotózkodni, hogy ne legyen a képben 200 könyv. Nem direkt.)


Értelemszerűen a nagyon szegények nem tudnak a tengerparton fényképezkedni, így ők a gyerekükkel/szerelmükkel/kutyájukkal/szülőkkel stb. fotózkodnak, mert nekik meg ez a csúcspont. szintén a legalsó réteg szeret partyképeket berakni.


Képaláírások: nagyon gazdag ember egyszerű arcképe alatt nincs képaláírás. Tudod, kit ábrázol a kép, minek szöveg? Kispolgár tengerparti képe alatt elolvashatod, hogy ez itt Bibione, vagy ez itt Hurghada... mert ugye nehogy valaki azt higgye, hogy Isztria. A legalsó, proletár réteg pedig "english"-ül odaír valamit a bulin (bocsánat: partyn, sőt, pardeeeeyyy-n) készült kép alá valami viccesnek szántat. mert ugye itt már nem kérdés, hogy kit ábrázol a kép, azt se kell hangsúlyozni, hogy buli van, az viszont nem kerülhet a kép alá, hogy "buli van", mert az egyszerű. Angolul valami: az viszont menő. (Természetesen ha a buli Londonban volt, akkor a képalírás "LONDON" lesz, nehogy valaki azt higgye, hogy Lacháza, mert az nem menő.).


Vannak kivételek a fenti szabályok alól, de szinte minden szabály alól vannak.

2010. márc. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nem tudom, én még ezt nem tapasztaltam sem magamon, sem a társaimon :) akkor szoktam az egyetemről beszélni, ha valaki kérdez róla..pl. Ó rég láttalak, hogy megy a suli? vagy Hova jársz most? ... vagy ha valamit muszály megbeszélnem a csoporttársaimmal: pl egyszer a villamoson kértem el egy jegyzetet, mert nagyon szükségem volt rá egy vizsgához... de ezenkívül tényleg nem szoktam beszélni róla csak úgy magamtól, és a csoporttársaimmal sem mindig az egyetemről beszélgetünk (persze szoktunk róla, hiszen ott éljük együtt a napjainkat), de pl a női csoptársakkal inkább a pasikról és a pasijainkról szoktunk :D akkor is, ha mások hallják

és nekem sosincs semmi angolul kiírva sehová, mivel nevetségesnek tartom ha valaki manapság angollal akar felvágni...angolul ma már mindenki tud, még egy 4-5 éves gyerek is, aki a számítógépes játékokon és a cartoon networkon nő fel

2010. márc. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

06:45!

Nagyon tetszik a fejtegetésed, nagyon jók a meglátásaid, és mennyire igazad van!

2010. márc. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!