Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nemesi címet melyik országokba...

Nemesi címet melyik országokba lehet még megszerezni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 31. 15:19
 1/6 anonim válasza:
100%
Mindegyik monarchiaban. Most legutobb egy magyar lany lett holland barone. Europaban: uk, hollandia, belgium, lichteinstein, monaco, svedorszag, norvegia, dania, spanyolo. Van az a kis regens hercegseg spanyol es francia kozott most elfelejtettem. De szamos orszagban el meg a feudalizmus, brunei, japan, lesotho..
2016. jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A monarchia nem egyenlő a feudalizmussal.

Egyébként szerintem Andorrára gondoltál.

2016. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

bocsi, kissé régi a kérdés DE

ha az őseimnek volt rangjuk (báró, de vannak iratok amiken csak annyit ír h nemes X.Y.) akkor én ha pl. elköltözöm angliába, élhetek ezzel a címmel? Lehet ezt ,,legalizálni,, vagy valahogyan újra megszerezni?

2016. jún. 20. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, ha az 1300-as években is és utána többször is kaptak családra kiterjesztett és egyéni nemesi rangot is, és királyi elismerést amikről vannak személyes okiratok, de még történelmi(nem nagy, híres emberek, de pl az adott városok, tartományok történelmében szerepelnek)iratok is akkor az pl a fent említett országokban érvényesíthető, használható, frissíthető?
2016. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kedves utlsó, előtted levő válaszoló vagyok.

Nekem is az 1300-1400-as évektől kezdődik mindez. Melyik részen tevékenykedett a családod?

2016. jún. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdezők,


a nemesség egy nagyon összetette téma. Ha magyar nemességet kaptak a felmenőitek, akkor az csak itt érvényes. Természetesen emeltek magyar embereket is nemesi rangra más országokban, de az nem lehetséges, hogy valaki magyar nemes volt és azt elismerik pl.: Monacóban. De egy kis fantáziával azt el tudom képzelni, hogy ha Ausztria újra monarchia lenne, akkor az 1867 utáni (vagy az is lehet, hogy még a korábbi) magyar nemességeket ott elismernék. Tehát éljen a király! :)

2016. jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!