Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek illik tegeződést felaján...

Kinek illik tegeződést felajánlania?

Figyelt kérdés
Idősebb pasi aki egy intézmény vezetője, vagy egy fiatalabb nő, aki szimpla "beosztott".
2016. febr. 3. 16:54
 1/3 anonim válasza:
0%
Minden esetben a nőnek kell felajánlania, ha jól tudom. Amúgy ha jól emlékszem, akkor a nő tegezheti az idősebb férfit, legyen az a főnöke vagy bárkije, mert nő részéről nem tiszteletlenség letegezni az idősebbet. Legalább is én így tanultam anno...
2016. febr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Rosszul tudod, biztosan nem így tanultad, anno... Első a rang/beosztás, aztán jön a nem. Tehát egy beosztott nő nem ajánlhatja fel a tegeződést. Még akkor se, ha a főnöke egykorú lenne vele !!
2016. febr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

A másodiknak van igaza, egyenrangú helyzetben a nö az, aki felajánlja a tegezést, de ha a férfi sokkal idösebb - apja-nagyapja korú -, vagy alá-fölé rendelt viszonyban vannak, akkor az idösebb, illetve a magasabb rangú az, aki kezdemenyezheti a tegezödést.


Ebben az esetben a fönök egyértelmüen magasabb rangú, tehát már csak emiatt sem kezdheti, de mivel még jóval idösebb is a fönök, ezért végképp nem illik neki kezdeni a tegezödést.

2016. febr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!