Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jobb kéz kés, bal kéz villa....

Jobb kéz kés, bal kéz villa. Akkor is így illik fogni az evőeszközt ha balkezes vagy?

Figyelt kérdés

2016. febr. 25. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Elvileg igen, de ha neked így túl nehéz, akkor minden további nélkül használhatod öket fordítva is - csak arra kell odafigyelni, hogy tásaságban a melletted levövel ne akadjatok össze.
2016. febr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Vannak, akik így, vannak, akik fordítva használják.
2016. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Meg kell tanulni, akkor is ha balkezes vagy. Neked könnyebb a dolgod, hiszen a jobbkezeseknek még nehezebb feladat, hogy a villát bal kézzel használják. De meg kell tanulni és ami még fontosabb: begyakorolni. Vagyis otthon is úgy egyél, amikor nem lát senki sem. Úgy válsz rutinossá és társaságban már nem kell kínosan figyeljél ilyesmire.
2016. febr. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem.

Ha balkezes vagy, akkor nem jó kényszeríteni ellenkező viselkedésre.

Megteheted, de nem tesz jót neked.

2016. febr. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha olyan társaságban vagy az illem azt követeli hogy a kés a jobb kezedben a villa a bal kezedben legyen. Mondjuk értem ez alatt hogy protokoll szintű étkezésnél.
2016. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
bal kezes vagyok ezért én elvböl forditva teritek magamnak, tehát kanál kés bal villa jobb kéz és igy is használom, társaságnál jó sarkat kell választani az asztalnál
2016. febr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

A fejére is önteném a kaját, aki ilyent elvárna tőlem.

NEM tudok jobb kézzel vágni, így esélytelen a dolog.

2016. febr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mi lenne válasza:
no, én két balkezes vagyok. azaz- sajnos első iskoláskoromtól a "tanítnónéni'- büntetett, ahogyan a gusztusa kívánta, hogy JOBB kézzel írjak. elérte. nagyon csúnyán írok jobb kézzel. ballal remekül, szépen, igaz idő igényesebb . -több év tized után. viszont, minden mást, napi dolgok-- balkéz.
2016. márc. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mi lenne válasza:

bocs' a lényeg a kérdésedre: akár hol vagyok, I.o étterem, akár kűlföldön, simán átrakom az evő,- ivó eszközöket.

ne zavartasd magad !

2016. márc. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
0%

De jó, hogy valakinek ilyen kardinális problémái vannak!

Majd' ha a Viktorunk bevezeti a szükségállapotot, a jegyrendszert, a vagyonelkobzást, a nagyobb terepjárók katonai lefoglalását... akkor izgolj hogy melyik kezedbe fogod a villát!

2016. márc. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!