Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyarország leggazdagabb...

Magyarország leggazdagabb emberei mint fogyasztók, mit hol merre vásárolnak?

Figyelt kérdés
A kérdésre a választ marketing szempontból kellene megközelíteni, hogy a leggazdagabbak mi alapján illetve hol vásárolnak?
2008. szept. 21. 17:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem náluk sem lehet általánosítani. Biztos köztük is vannak sznobok, akiknek mindenből a legjobb, legmárkásabb kell. De vannak olyanok is, akik egyáltalán nem kérkednek a vagyonukkal, és mondjuk Tescoba járnak. Nekem van egy gazdag srác ismerősöm, persze nem milliárdos a családja, simás milliomos, de meg nem mondanád a srácról, hogy gazdag a ruházata, telefonja alapján. És van amikor ő is azt mondja, nem jön bulizni mert nincs pénze(!?)
2008. szept. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, pontosítanám a kérédesem annyival, hogy tudományosabb választ szeretnék.
2008. szept. 21. 20:45
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Az igazán gazdag emberek nem vásárolnak össze ész nélkül mindenféle szir-szart, csak minőséget. Őket nem lehet megetetni az "ettől nem leszel ráncos" dumával. Szerintem csak a minőségre hajtanak.

A Tesco-ban "márkás" termékekkel telerakott kocsitologatás a szegények "sportja".

Akiknek tényleg nagyon sok pénzük van, megnézik, mire költenek.

2008. szept. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Megint én: nem tudom már, melyik filmben/könyvben hallottam vagy olvastam, hogy pl. egy átlagos ékszerüzletben ha valaki vásárolni akar, rengeteg árut tesznek elé, hogy válogasson.

Ha egy milliomos megy be egy nem átlagos ékszerboltba, akkor csak egyetlenegyet mutatnak... (a legdrágábbat persze)

2008. szept. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt szerintem a legexkluzívabb termékeket vásárolják, szóval nem a tömegcikkeket. Másrészt szerintem sokszor nem is itthon, hanem külföldön (gondolok itt olyasmire, hogy olyan egyedi terméket vesznek, ami mondjuk egy helyen kapható eredetiben, és nem pedig úgy, hogy bemész egy boltba a belvárosban és megveszed).

Konkrét boltokat nem tudok mondani, mert sajnos nem az én világom :)....

2008. szept. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek valakit aki csak Bécsbe jár vásárolni,élelmiszert is,de ruhafélét csak külföldről.
2008. szept. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Külföldröl vàsàrolnak,àtutaznak német orszàgba,vagy hollandiàba,ami épp eszükbe jut,és igen a legmàrkàsabb legdràgàbb helyre mennek.Svàjcban ST.MORITZ ahol a milliomosok élnek,na ha te oda elmész vàsàrolni,üres kézzel jössz vissza.Tegyem fel egy kézitàska 3000 euroami kb 900 000 forint.............

és nekik ez természetes

2008. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Egymás alapján vásárolnak, az egyik miliárdos oda jár, ahova a másik. Vagy előfordul, hogy egymástól vesznek, pl házat, v agy csak úgy mókából kölcsönadják egymásnak a kocsijukat, helikopterüket. Sokan járnak Pandorfba vásárolni.(Bécs mellett egy nagy outlet) A lényeg, hogy közöttük minden szájról szájra terjed.
2008. szept. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szóval te nyerted a hatoslottón a főnyereményt !??

A mázlista :))))

Hát segítek elkölteni szívesen, csak szólj! :))

2008. szept. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

Azért sok furcsa elképzelés van az ilyen emberekről:)

Az ismeretségi körömben is sok ilyen ember van és mi magunk sem élünk rosszul. Persze vannak sznobok, sokan, és az is lehet hogy csak én fogtam ki jó társaságot de én még nem nagyon láttam itt olyan milliomost aki csak külföldön vásárolt volna, sőt! Nem feltétlenül a Váci utcában vásárolnak, csak kevesebbet gondolkoznak azonoy megéri-e. És nem vásárolgatnak összevissza kedvtelésből. Nem csak a drága jó nekik és az utnmeg se mondanád róluk hogy gazdagok. Egyébként érdemes benézni a legdrágább szállodákba, a vendégek nagy részét ha az utcán látnám azt hinném most jött a józsefvárosiról...

2008. szept. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!