Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Holnap mutat be a barátom az...

Holnap mutat be a barátom az anyukájának (a szülei külön élnek). Hogyan viselkedjek, mit mondjak? Milyen ajándékot vigyek az anyukájának? Én 16 vagyok a barátom 17

Figyelt kérdés

2016. márc. 22. 18:55
 1/7 anonim válasza:

Nem kell beszéddel készülni. Majd úgyis ő fog kérdegetni téged. Fontos az első benyomás, szóval viselkedj illendően :)

Attól függ, hogy mikor mész stb. Ha pl. vacsorára hívnak meg, akkor vihetsz valami általad készített sütit, habár szerintem nem várja el ezt tőled senki.

Én anno egy hétvégét töltöttem a barátomnál, amikor először bemutatott (távkapcsolat), és egy deszertet vittem.

2016. márc. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Virágot, vagy bonbont, esetleg süss valami finom sütit:D
2016. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

lehet én vagyok bunkó, de én nem vittem semmilyen ajándékot az első bemutatáskor.

persze más,hogyha ebédre hívnak, akkor illik vinni valami süteményt vagy üditőt.

de ha csak úgy bemutat, szerintem nem kell semmit vinned.

és add önmagad.de úgyis jön majd magától. nem kell túlaggódni.

2016. márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
légy kedves és kommunikatív
2016. márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Ilyenekre már nem szokás felkészíteni a kamaszokat? Csak mert egyre több hasonló tartalmú kérdés van. Hol és hogyan nőttök ti fel, hogy ennyire alap társasági érintkezési formákat is vészhelyzetként éltek meg? És elvből kérdezel idegeneket, tulajdon édesanyád-nőrokonaid helyett?
2016. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16 éves diáklánytól nem várja el senki, hogy ajándékot vigyen, nem kell ezt túldimenzionálni. Légy kedves és udvarias, ennyi az egész.
2016. márc. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

5. válaszoló, ha nem tetszik ne olvasd el. Köszi!

2016. márc. 23. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!