Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha (pl. vegyes társaságban)...

Ha (pl. vegyes társaságban) nőknek nem nyújtok kezet, akkor azért a mai nők mennyire néznek ki?

Figyelt kérdés

Azt köszönöm, de nem kell megerősíteni, hogy ezt alapból így kéne csinálni - én tudom.


A kérdés inkább az, hogy a mai nők is tudják-e, illetve, hogy hogyan viszonyulnak hozzá.

Én úgy vettem észre, hogy időnként furán tudja kivenni magát, mert mintha nem értenék, hogy most mi van.



2016. márc. 29. 12:00
 1/9 anonim válasza:
0%
Xard le! Ez az Ő szegénységi bizonyítványuk.
2016. márc. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
first world problems
2016. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Vannak általános szabályok, ezek azonban nem merev követelmények. Befolyásolja a műveltség, ízlés, ismeretség, körülmények, neveltetés és számos más dolog. Ezért az ilyesmit az ember a helyszínen dönti el. Egyeseknél megvárja, míg kezet nyújtanak, másoknál ő maga is megteheti, harmadikoknál pedig lehet, hogy ilyesmire sor se kerül. A kézfogás egy rítus, soha nem kötelező. Használatát a szereplőd alakítják. Kilógni persze nem jó érzés.
2016. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Én, ha egy csaj nem nyújt kezet, a nyakába ugrok és megpuszilom :D
2016. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Ez szerintem szituáció és helyzet függő. Ha barátok barátaival találkozok, akkor nem várok el semmit, ha kézfogás, akkor kézfogás lesz belőle, ha arcra puszi, akkor az. Az egyetlen, amit nem tudtam hova tenni egyszer, hogy kézfogás közben kaptam 3 arcra puszit...:D Azért találjuk ki.

Hivatalosabb eseményeken viszont csak kézfogás, ott nem szeretek senkivel se puszilkodni. Egyébként tényleg szocializáció kérdése.


Egyszer esett meg olyan, hogy nekem bejött egy srác, a végén pedig kézfogással köszönt el (nem randi volt, első találkozás végén nagyobb társaságban). Akkor szimplán azt gondoltam, hogy nem jövök be neki.

2016. márc. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 azt hiszem, félreértetted:)

Puszi sincs.

Ha a nô nem kezdeményezi (pl. nyújtja a kezét), akkor nem kezdeményezek vele testi kontaktust - tehát se kézfogás, se puszi, se semmi egyéb. Rokonok vagy nagyon közeli is erôsök kivételt alkothatnak.

2016. márc. 29. 17:24
 7/9 anonim ***** válasza:

>> Ha ... nőknek nem nyújtok kezet


Ne is nyújts. Nők felé nem is illik kezet nyújtani. Férfi-nő viszonylatban a kéznyújtás a nők előjoga... Férfiként előre kell köszönj, előre kell bemutatkoznod, de a nő nyújt előre kezet.

2016. márc. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 ha elolvasod a kérdés alatti szöveget, akkor láthatod, hogy ezzel tisztában vagyok.

A kérdés az, hogy ezzel a (mai fiatal) nôk is tisztában vannak-e, mert ha nem, akkor lehet a klasszikus illem szerint bármennyire igazam, a valós életben ettôl még én leszek a "paraszt". És öntudatos gerillát játszani ebben az esetben nem lenne értelme.

Viszont ha ez a szokás/illem (nônek nem nyújtunk kezet) már nem is annyira él a hétköznapokban, de még ismerik, és így nem értik félre, akkor nagyon szívesen megtartanám.

2016. márc. 30. 09:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Már nehogy valaki tagadja amit tud, csak azért, hogy egy szinten legyen a tudatlannal. Egyébként minden attól függ, milyen társaságba jársz. Tudnék olyan közösséget mondani, ahol mindenki ismeri az illemet és olyant is, ahol senki.
2016. márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!