Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Szokások, etikett

A kérdés

Illik-e ajándékot adnom egy férfi barátomnak (úgy, hogy van barátnője)?

Nagyon jóban vagyunk, tényleg, és már vettem is neki egy csokit. Csak egy csoki...Kedvelem, de nem akarom h félreértse. Nincs erre valami szabály? Nem szeretnék illetlen lenni, csak azért ő mégis csak egy barát :D Egy csokit megérdemel.

17/L

Keress kérdéseket hasonló témákban: névnap, ajándék, illem, párkapcsolat, barátság, szimpátia, kötődés, szerelem

2016. ápr. 7. 22:16  Privát üzenet  

A válaszok
Persze, egy csoki bárkinek belefér. Közeli barátnak még ennél komolyabb ajándék is.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2016. ápr. 7. 22:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De jó, köszönöm :)) Ohh, dehogy, nem adok ennél komolyabbat. Nem azért, mert nem szeretem őt, hanem mert szerintem a lányok alapból féltékenyek a barátjuk összes nő ismerősére XD nemhogy még komolya ajándékot adjak...Egy csoki belefér :)

# 2/7Időpont 2016. ápr. 7. 22:50 Privát üzenet
Előérzetem azt súgja, hogy ne adj neki semmiféle csokit.

A válasz 21%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2016. ápr. 7. 23:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Miért?

# 4/7Időpont 2016. ápr. 7. 23:28 Privát üzenet

Úgy szokott lenni, hogy egy ajándékot viszonozni szoktak, arra meg az első igyekszik "ráduplázni", legalábbis újabb ajándékot adni, közben mindez egy harmadiknak jut véletlenül tudomására, az meg "véletlenül" a barátnőjének volt osztálytársa, persze, hogy elmondja neki, a barátnő pedig féltékenységből szakít vele (hiába már 3 hónapos terhes). stb. stb.

Az élet furcsa dolgokat tud produkálni, milliónyi variációban, főleg ha egyesek okot is adnak rá. Erre szokták mondani, ne kísértsd a sorsot, mert egyszer rajtad is fog csattanni.

A válasz 20%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2016. ápr. 8. 21:00 Privát üzenet
Suzume97 nevű felhasználó válasza:

Semmi probléma nincs azzal ha adsz neki egy csokit. Nagyon sok helyen ez a szokás. A csaj meg hülye lenne hogy ha féltékeny lesz rád egy csoki miatt. Még nagyobb hogyha annyira nem bízik a pasijában hogy ilyen kis dolgok miatt szakítana vele :D

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2016. ápr. 9. 12:35 Privát üzenet
Kései Sirató nevű felhasználó válasza:

Egész nyugodtan ajándékozhatsz egy csokit. Annyi buta ember van itt a neten, aki ezt direkt félreértené, de ne törődj velük, magukból indulnak ki. Feltételezzük az ismerősöd barátnőjéről azt, hogy intelligens és nincs semmi baj a csokiadással..

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2016. ápr. 11. 13:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szerintetek mit kellene tennem el kellene mondanom a barátomnak?
Egy barátomnak (férfi) gyereke született, ilyenkor mi az etikett? Gratulálni szoktak?
Mit csináljak, ha a volt barátomnak van más, nekem meg még mindig nincs?
Hogy segítsek a gyerekkori férfi barátomnak, ha nem mer lépni? N
Egyik barátomnak születésnapja lesz, és amit vettem csekély ajándékot hogy adjam át neki? :D (férfi vagyok és férfi az illető is)
Karácsonyra szeretnék venni a barátomnak egy kereszt nyakláncot. Internetes oldal ahonnan lehet rendelni?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Szokások, etikett rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!