Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Rákötelezhetnek, hogy elmenjek...

Rákötelezhetnek, hogy elmenjek az iskolai ballagásra rokoné helyett?

Figyelt kérdés
Nos először is én 11.-es vagyok és az unokatesóm idén ballag. Meg vagyok hívva a ballagására de az iskolám mivel mi ballagtatunk és kevesen vagyunk azt mondta, hogy csak az édes testvér ballagására lehet elmenni. Nos, először is azt kérdezném, hogy ilyenre rá kötelezhet? Valamint aki nem megy be azt igazolatlan órával fenyegetik. Ez jogszerű eljárás? Mit lehetne tenni? A választ előre is köszönöm :)

2016. ápr. 16. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy nem szoktál lógni, az égvilágon semmi nem fog történni veled, ha kapsz egy igazolatlan órát. Elég sokat össze kell gyűjteni ahhoz, hogy bármi következménye legyen. Én a helyedben nem foglalkoznék vele, elmennék az unokatesóm ballagására, és kész.
2016. ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ha van még szülői igazolásod, felhasználhatod rá szerintem
2016. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád jelentsen be betegnek a ballagást körbevevő pár napra, és szerezzetek egy igazolást... amúgy sztem jogilag és etikailag sem tehetné meg, mert a ballagás nem tanóra, de amilyenek az iskolák...
2016. ápr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Elvileg nem kötelezhetnek de az iskolákban terror folyik nagyon:D

Nekem azt se akarták megengedni hogy a bátyám ballagásán néző legyek a saját sulinkban, mert a gimisek sorfalat állnak szóval én is a sorfalban leszek nem a családommal..persze én leszartam és néző voltam, de téged se kötelezhetnek szerintem hogy ott legyél, vigyél igazolást.

2016. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!