Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegezném a volt tanáromat, de...

Tegezném a volt tanáromat, de illik-e megkérdezni?

Figyelt kérdés
A régi magántanárommal nagyon jó viszonyt ápolunk, 3 évig tanított, most már egy éve, hogy nem, de mai napig összejárunk, ha a városban vagyok, elhív kávézni, megkér, hogy kísérjem haza, hív a fellépéseire. Ő mindig is tegezett, én is szívesen felejteném el a magázó formát ésszerű keretek között, mivel ő 46 éves férfi én meg 19 éves nő vagyok. Csúnya lenne-e tőlem, ha kérném, hogy tegezhessem, vagy ezt mindenképp neki kell felajánlania?

2016. máj. 8. 01:55
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Huhú :D Tegezd le nézd meg mit szól, kinyírni semmiképp se fog, nincs mitől félned, legfeljebb elnézést kèrsz. Nagyobb baj nem lehet. Ha nem szól fojtasd csak.
2016. máj. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Esetleg mesélj neki párhuzamos történetet.

De szerintem ne akarkodj.

Nem illik.

2016. máj. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Azigen:D

Szerintem mást is felfog ajánlani:D

2016. máj. 8. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem!!! Nem illik még akkor sem letegezni egy tanárt, ha olyan idős mint te, hát még egy sokkal idősebbet. Kizárólag akkor, ha ő erre felszólít, akkor viszont kell.

És illedelmesen: szervusz Tanár úr!És nem: szia Pista.

Nagyon óvatosan esetleg rá lehetne ébreszteni, hogy felajánlja a tegezést, amit viszont ennek a felajánlásnak a megköszönésével illik kezdeni.

2016. máj. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sunshinedoll ***** válasza:
0%
NEM! Sőt, ne is találkozz vele. Nem normális, hogy egy 46 éves felnőtt férfi egy 19 évessel "barátkozik!".
2016. máj. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Huh, hát köszönöm a sokféle választ, ne haragudj utolsó, értékelem a tanácsodat, de nem fogadom meg, mivel egyrészt sokat jelent nekem ez az ember, nyilván nem szeretném vele megszakítani a kapcsolatot, másrészt felnőttek vagyunk, harmadrészt pedig nem romantikus jellegű a barátságunk, inkább mentor-mentorált. :) Véletlenül és "véletlenül" már köszöntem neki helóval, de említésre sem méltatta, ebből nem tudtam eldönteni, hogy folytassam-e vagy sem :D

Egyébként más, nála idősebb tanáraimmal is van, hogy tegeződtünk, egyikkel egyetemen, és ott nem ragaszkodunk a formaságokhoz, meg a tanárnőzéshez, szervuszhoz, ő például mérges is érte. ^^

2016. máj. 8. 11:57
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

>> nála idősebb tanáraimmal is van, hogy tegeződtünk...


Más, egyedi példákkal előhozakodni fölösleges és zavart kelt. A kérdésedre a válasz: nem illik.

2016. máj. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor marad minden, ahogy van, hiszen ezek szerint jól van így. :)
2016. máj. 8. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!