Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért mondjuk az osztrákokra...

Miért mondjuk az osztrákokra hogy sógorok?

Figyelt kérdés
2016. júl. 4. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Az egykori Osztrák-Magyar monarchia miatt.
2016. júl. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Erzsébet (= Sissi), Miksa bajor herceg (1808-1888) és Ludovika (1808-1892) bajor királyi hercegnő harmadik gyermekeként látta meg a napvilágot 1837-ben, ...

és I. Ferenc József magyar király felesége lett.


Innét indul az osztrák sógorsági-rokonsági kapcsolat.

2016. júl. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
64%
Azért ez a dolog kicsit régebbi! Egyesek szerint Miksa német romai császár és II Ulászló magyar király 1506. évi házassági szerződésétől használjuk a kifejezést. Mások szerint Zsigmond királyig nyúlik vissza a dolog
2016. júl. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert valakinek a sógora nem vér szerinti rokon, csak rokon. Ez volt az osztrákoknál is. Ugye a magyarokhoz nincsen semmilyen közük genetikailag, csak a dualizmus idején mégis "együtt" voltak.
2016. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Utolsónak:

A népesség természetes keveredése nagy volt a mai Ausztria és a mai Magyarország lakossága között (ma is az). Hogy is ne lenne genetikai kapcsolat?


Már István korában volt német betelepülés, amely elsősorban a mai osztrák és délnémet területekről történt. Később ez több hullámban megismétlődött, a legutóbbi Mária Terézia korabeli katolikus német betelepítés pedig sok kifejezetten osztrák eredetű embert jelentett (és jelent ma is) Mo. területén. A dualizmus korában is össze-vissza költözködtek a birodalomban a katonák, hivatalnokok, mesteremberek, diákok, így cseh, szlovák, magyar, horvát biztosan jutott a birodalmi központba, a fontosabb városokba és onnan ki tudja hova.


Az egész monarchiába beáramlott sok galíciai zsidó, ez az elem is közös (és előtte is jelen voltak). A cigányság súlya Ausztriában sokkal kisebb, ez tény. Van sok más különbség is, de hogy ne lenne genetikai kapcsolat, az nagyon meredek állítás.


Magyarok nagy számban kerültek később is a mai Ausztria területére, főleg hogy a 60 év kommunizmus előtt sok vegyes család is volt. A II. vh. végén menekülők, költözők, az 1956-ban elvándoroltak, a szocializmus éveiben disszidálók nem voltak kevesen. Az utóbbi tíz évben is masszív magyar bevándorlás van Ausztriába, sok vegyes család van már evégett is. A szlovákokkal is kb. ugyanúgy keveredett a mai Ausztria lakossága, főleg Bécsben és Alsó-Ausztriában mint a mai Magyarország lakossága.


A monarchia népeinek arisztokráciája nagyon kevert volt, magyar, osztrák, horvát, cseh stb. nemesi családok össze-vissza házasodtak. A mai vezetéknevek is jól mutatják mindkét országban, hogy milyen nagyfokú a keveredés, annak ellenére, hogy volt kőkemény magyarosító politika Mo.-on és kőkemény németesítő politika Ausztriában.

2016. júl. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!