Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit fejez ki az aki szándékosa...

Mit fejez ki az aki szándékosan kisbetűvel írja a másik ember nevét?

Figyelt kérdés

2016. okt. 4. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

utálatot, megvetést, gyűlöletet

szerintem

2016. okt. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Én akkor írok kisbetűvel nevet, amikor lusta vagyok a caps lock-ot bekapcsolni. De az is lehet, hogy valaki valakit nagyon utál. Ezért is csinálja.
2016. okt. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 klopusz ***** válasza:
50%
Csatlakozom az első válaszadóhoz. De lehet még fokozni is, ha a teljes nevet egybe írják.
2016. okt. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Gyerekességet.
2016. okt. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Butaságot, mert nem ismeri a helyesírást. Vagy ha szándékosan csinálja, akkor ez kicsinyes rosszindulatot a jelent másik ember irányába. De mindkettő esetben csak saját magát járatja le az illető. Olyan is van persze, ha csak simán elgépeli az ember, de ez a legtöbb helyen korrigálható utólag is.
2016. okt. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a helyzettől függ.

Neten, sms-ben, cseten, stb. sokszor kisbetűvel írnak mindent. Szóval ebből még semmilyen következtetést nem vonnék le.

Ha direkt írja valaki úgy, nem csak lustaságból és nem a helyesírási ismeretek hiánya miatt, akkor az lenézés, a másik semmibe vevése. Lásd. nemecsek ernő Pál Utcai Fiúk

2016. okt. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Igénytelenség! Tiszteletlenség!

Nem gondol bele abba, hogy ő is csak annyit várhat el más embertől, amennyit ő megad neki.

2016. okt. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
nemecsek ernő
2016. okt. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Van egy pozitív (?) kivétel:


A század elején a Bauhaus építészeti iskola elvei szerint az egyszerűségre, minimalizmusra, funkcionalizmusra kell törekednünk, kerülnünk a fölösleges dolgokat. Akkor született a modernizmus, ezekkel az eszmékkel (az eredmény vitatható...).

Nos, van, aki innen hozza ezt az eszmét, és a nagy kezdőbetűt fölöslegesnek tartja, mert anélkül ugyan úgy értelmes a szó.


Igazából nem funkciótlan az, mert azzal jelöljük a név és a személy iránti tiszteletünket (ami a modernizmusból is hiányzott sokszor...)

2016. okt. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Van olyan ismerősöm, aki mindenki nevét kisbetűvel írja chaten, és semmit nem jelent (bár engem így is idegesít). De én pl. nagybetűvel szoktam, és ha kicsivel írom, akkor nagyon megvetem a személyt.


Szóval meg kell nézni, hogy mindig mindenki nevét úgy írja-e.

2016. okt. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!