Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyarországon a 70-es,80-as...

Magyarországon a 70-es,80-as években hogyan viszonyultak az emberek a vécézéshez/szellentéshez? Cikibb volt, mint manapság vagy nem?

Figyelt kérdés
A társadalom gondolom konzervatívabb volt, viszont többen laktak vékony falú panellakásban, aminek a vécéjéből azért sok minden érződik/kihallatszik, illetve vidéken sok helyen még udvari vécé volt és csatornázás helyett szippantás.

2016. okt. 24. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Vécézéshez milyen értelemben gondolod a viszonyulást? Akkor is s-artak az emberek. Meglepö? Társaságban f-ngás akkor is parasztság volt. Most is az. Mi a kérdésed?
2016. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerencsétlenebb konstrukciójú panelokban áthallatszik, ha lehúzzák a vécét. Általában minden lakásban a fölötte levő lakást lehet hallani, az oldalsó szomszédokat nem. Legalábbis azokon a helyeken, ahol én laktam, ott így volt. Sőt bizony, olyan is van, hogy még azt is meghallod, hogy ülve vagy állva vizelnek, mert másképp csobog.


De hát ez van, emiatt senki nem fog füldugót hordani. A zenebömböltetéssel viszont el lehet nyomni a hangokat :)))

2016. okt. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy akkoriban pl. egy lány mert-e a fiúja lakásában hangosan fosni ha rájött, vagy inkább megpróbálta-e visszatartani és hazavinni? A párok mennyire engedték el egymás előtt magukat stb.
2016. okt. 25. 19:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha menni kell, hát menni kell. Illem vagy sem, te sem bírnád ki hazáig, normális párkapcsolatban meg ez nem probléma.
2016. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem, nem mert. Inkább bef0s0tt a nappaliban, vagy a ház azon részén, ahol volt.

Nem csak fölösleges, hanem értelmetlen a kérdésed.

2016. okt. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én pl egyszer cserkész táborban voltam, egy nagy réten sátoroztunk, de közel volt egy nagyobb falusi épület is, mert a rét valami focipálya féleség volt. A gond csak az volt, hogy a nagy épületet, amiben a WC-k voltak, végig zárva tartották. Viszont a rét szélén két nagy kuka közé ácsoltak egy amolyan pottyantós budit, latrinát ha úgy tetszik, és oda kellett eljárni akinek kellett. Viszont ott mindenki látta, hogy a WC-re vonulsz, odavágott a nap is - nem békebeli árnyékszék volt - valamint a közeli sátrakban az esetleges hanghatásokat is hallhatták volna, csendesebb szélcsendes időben talán még távolabb is... Így aztán próbáltam visszatartani a WC-zést ameddig csak lehetett, 3 napig bírtam. Akkor aztán elhatároztam hogy elvonulok a a bokrok közé, amik a focipálya mögötti kerítés túloldalán húzódotak. Szerencsére volt egy nagy kutyák által kitágított luk a kerítésen, meg csapás is, így át tudtam mászni a bokrok közzé. Egy kis alumínium kemping széket vittem magammal, amit előzőleg átalakítottam a sátram rejtekében: levágtam róla ollóval a vásznat, és a helyére két erős madzagot kötöttem két oldalt, így rá lehetett kényelmesen ülni anélkül hogy szétnyilt volna az alumínium csőváz. Így trónoltam lélegzet visszafolytva a bokrok között, nehogy valaki - vagy valami - észrevegyen az nyáresti szürkületben. Szerencsésen megkönyebbültem a 3 napig tartó székletvisszatartás után, viszont amikor lenéztem magam alá észrevettem a magammal vitt zseblámpa fényénél, hogy a székhez tartozó alumíniumcső merevítést kakáltam telibe. Sajnos annyi WC papírom már nem volt, hogy azzal törölgettem volna, viszont észrevettem a kerítésen egy oda kiterített pólót, azt levéve azzal töröltem meg az alkalmi árnyékszékemet, majd szépen visszatettem oda, ahol volt. Másnap aztán focimeccset rendeztek a cserkésztáborban, és láttam ám hogy a táborvezető leveszi a kerítésről a frissen mosott(nak hitt) és megszáradt fehér pólóját, amit magára is húzott, nem véve észre hogy azon hátul bizony egy nagy barna folt éktelenkedik, ráadásul éppen a belső oldalra esett az elszineződést okozó fekália.
2017. ápr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!