Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendég előtt meztelenül...

Vendég előtt meztelenül mutatkozni illetlen dolog?

Figyelt kérdés

Azonos neműekre gondolok természetesen és nem szándékosságról. Szóvala vendéglátó meztelenül alszik és nem igazán zavarja, hogy felkelés utána vendége előtt is meztelenül mutatkozik. Ez illetlen vagy bunkó dolog szerintetek?


Vagy fordítva akár, vendégségben a vendég nem zavartatja így magát és nyugodtan megy ki-be a fürdőbe ruha nélkül vagy a másik előtt öltözik fel aztán.


Én furcsának találom legalábbis, vagy én vagyok nagyon maradi???



2016. nov. 1. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Se ki előtt nem illik meztelenül lenni. Ha úgy alszik, vegyen magára valamit, ha felkel az ágyból.
2016. nov. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem illetlen, mivel a másikat kellemetlen helyzetbe hozhatja. Igazán nem nagy megterhelés felkapni gyorsan valamit, legyen az akár egy hálóing vagy egy törülköző, bár én törülközőben se mutogatnám magam olyanok előtt, akik nem nagyon jó barátaim.
2016. nov. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapból illetlenség, de ez azért eléggé helyzetfüggő.

Aki rendszeresen másokkal tusol a közös zuhanyzóban, meló után vagy edzés után, annak ez nem gáz. Sem az, hogy ő mutatkozzon pucéran, sem az, ha ő lát másokat pucéran.


De ha téged zavar, akkor jelzed felé nyugodtan. Ha ennyire nem szégyenlős, akkor valszeg nem is sértődős, tehát lehet neki szólni.

2016. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokás, de ez merőben helyzetfüggő, természetesen.

De ha nem tudja, hogy a másiknak ez OK, nem illendő meztelenkednie, tudhatja, milyen világban élünk, neki lehet természetes a meztelen test, ahogy az is, de a kultúránk más.

Sok családban teljesen OK a meztelenkedés, nincs ezzel semmi baj. Két együtt nudista strandoló emberke is simán meztelenkedhet máskor is, bizonyára nem akad ki a másik. De alapból ne hozzuk esetlegesen kényelmetlen helyzetbe a másikat.

2016. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

mindeki maga dönti el,hogy hogy alszik.és egy vendégnek ebbe nincs beleszólása,mert nem ő van otthon.

Nem kötelező nálam aludni.


De ha én megyek és ott alszok akkor integrálódok legalább egy gatya van rajtam.

2016. nov. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé illetlenség. Jártam már így hogy a barátnőmhöz jött az egyik fiú unokatesója, én éjszakás voltam, nappal aludtam délután 3 körül ébredtem fel, de akkor csendben voltak, így reflexből meztelen mentem wc-re mert azt hittem egyedül vagyok otthon és akkor még annyira félálomba voltam hogy fel sem fogtam hogy egy száll semmiben vagyok, és amikor megláttam mentem hozzá kezet fogni, a barátnőm akkor adott nekem egy jó nagy fejmosást, de ez tényleg nem szándékos volt.
2016. nov. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Szerintem is helyzetfüggő, meg hogy ki előtt lenne meztelen az illető, milyen viszonyban vagy a másikkal az is számít. Azonos neműek előtt szerintem hülyeség a szégyenlősködés, de míg egy haveromnál vagy rokonomnál nem lennék szégyenlős, a főnökömnél vagy egy olyan embernél akinél több tiszteletet kell adnom, nem venném én se lazára a dolgot, akármenyire is szeretnék meztelenül aludni, azért ágyból kikelve felvennék valamit.
2016. nov. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre van egy találmány: pizsama. A normális emberek azt használják. Úgy a maradiak, mint a modernek.
2017. okt. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!