Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A "-Köszönöm"-re, miért "-Én...

Prtsk kérdése:

A "-Köszönöm"-re, miért "-Én köszönöm" a válasz akkor is ha semmi értelme?

Figyelt kérdés
A kérdés kifejtését a válaszra szándékozók személyes és további értelmezésére bízom.

2016. dec. 5. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válasz akkor jó, ha te is köszönni szeretnéd.

Máskor válaszolhatod azt is, hogy "szívesen".

2016. dec. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt általában akkor használják, ha a helyzetből adódóan van értelme. Például vásárolok valamit, és a végén megköszönöm. Erre az eladó is megköszöni, mármint azt, hogy nála vásároltam.
2016. dec. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

igen, ez bizony beszedhelyzet fuggo, hogy mikor mit valaszolnak a koszonomre.

a szivesen valasz gyakori, de pl ha a kocsmaban kikered a pultnal az italaid, amiket gyorsan meg is kapsz, es a vegen fizeteskor hagysz egy kis jattot azt mondva, h koszonom, arra a pultos vszinuleg en koszonommel fog valaszolni,es az nem lesz ertelmetlen.

2016. dec. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Főleg arra az esetre gondoltam, amikor a szívességet tevő nem tudja kimondani, hogy "Szívesen", "Nincs mit", stb. Szóval amikor "udvariasságból" távol tartja magát attól, hogy valóban megtett valamit az illetőért. Talán furcsa hasonlat, de olyasmi ez, mint az hogy aki nem tud kérni, adni sem tud igazán.
2016. dec. 5. 19:50
 5/5 anonim ***** válasza:

"aki nem tud kérni, adni sem tud igazán"

Nem látom be, hogy ennek lenne bármi értelme.


Szerintem teljesen jól írják, ha nem egyértelműen csak az egyik fél tett szívességet, akkor bunkóság azt válaszolni, hogy szívesen.

Pl. most a fenyőimet árulom, ha a vevő megköszöni (a fát meg a normális bánásmódot), akkor én nem azt mondom, hogy szívesen, hanem én is megköszönöm (a pénzt, meg hogy nálam vásárolt).

Ettől függetlenül, ha mondjuk beengedek valakit egy ajtón, vagy megmondom, mennyi az idő, és ezt megköszönik, akkor azt válaszolom, hogy nincs mit. (Szívesen-t csak kimondott, nagyobb szívességnél mondok.)

2016. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!