Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Emailben hogy illik megszólíta...

Emailben hogy illik megszólítani egyetemi tanárt?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok, már utána néztem itt is ott is, de mindehol mást írnak...


Tisztelt Tanárúr, Tisztelt vezetéknév Tanárúr, vagy valami teljesen más?

(Fokozatok egyébként: dr. és PhD)



2016. dec. 17. 15:52
 1/9 TR75 ***** válasza:
27%
Tisztelt (X.Y.) Tanár úr.
2016. dec. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor a teljes név (vezeték-, kersztnév)? :)


És elköszönéshez "Tisztelettel" ?

Mivel nem kérdés, hanem észrevétel kapcsán írok a "Köszönetttel" nem kifejezetten lenne odaillő gondolom. :)

2016. dec. 17. 17:22
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Ha már egyetemisták vagytok ti is, illene tudni leírni a "tanár urat" helyesen.


Szóval az elejére:

Tisztelt Tanár Úr! (Ha jobban ismeritek már egymást, és jó viszonyban vagytok, akkor lehet "Kedves" is.)


A végére:

Előre is köszönöm szépen a választ!

Tisztelettel, XY

2016. dec. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szimeon ***** válasza:
0%

Tisztelt Vezetéknév Keresztnév Tanár Úr!

Tisztelt Vezetéknév Keresztnév Professzor Úr!

2016. dec. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Bocsi, első jól írta (annyi, hogy illene az "urat" is nagybetűvel írni), szóval csak a kérdezőnek szól a kommentem első mondata.


És vezetéknév, keresztnév teljesen fölösleges...

2016. dec. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
E-mailban éppen úgy illik megszólítani, mint nem e-mailban (vagyis élő szóban). Ahogy a folyosón szólítod meg, ugyanúgy szólítsd meg e-mailban is.
2016. dec. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szimeon ***** válasza:
20%
Bácsizni nem nagyon szokták.
2016. dec. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek a #6-ossal: ugyanúgy, ahogy hagyományos levélben megszólítanád

Ha egyetemi tanár vagy "professor emeritus" beosztásban van: Tisztelt Professzor Úr!

Ha tanársegéd, adjunktus, docens: Tisztelt Tanár Úr!

Ha docens az illető, akkor lehet "Tisztelt Docens Úr!" megszólítás is, hogy kifejezd a tiszteletedet, hogy az előbbi három fokozatból a legmagasabbnál tart, azaz már csak egy lépésre a professzortól.

A név kiírása már hosszú lenne, ennyire nem cifráznám a dolgot. Szerintem udavrias így is.

2016. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Előzővel teljesen egyetértek. Egyetemi oktató vagyok, nő. El szoktam mondani, hogy mi szokás az egyetemen. Azért mondom el, mert sokan nem tudják, igy viszont mar thdni fogják.


Amit NE tegyél: tanarodat nagyon nem udvarias úgy megszolitani levélben, hogy Tisztelt Kiss Piroska! Más közegben elmegy, de felsőoktatásban maradjunk a tanárnő, tanár úr megszólításnál.

2016. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!