Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valakit ismerek és szándéko...

Ha valakit ismerek és szándékosan nem néz rám amikor elmegy mellettem, az azt jelenti hogy nem akar köszönni nekem?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó hogy az illetök elbambulnak, nem figyelnek, hanem érzem valahogy, nem akarnak köszönni nekem (az okát nem tudom) de az biztos hogy nem néznek rám és ha nem én kezdeményezek akkor elmegyünk egymás mellett. Ha köszönök nekik akkor is úgy válaszolnak hogy nem néznek rám. Másokkal nem ilyenek, csak velem. Okot nem adtam rá, nem vagyok pletykás és rosszindulatú se. Visszahúzódó vagyok de barátságos, barátkozós.
2017. jan. 3. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Vannak ilyenek igen, tegnap jelöltem vissza fészen egy munkatársamat igaz ide költöztek páréve, nő amúgy fiatalabb mint én, és mikor köszönök neki csak mosolyog mint egy hülye! De hogy legyen egy jó napja visszajelöltem de legszívesebben megírtam volna neki hogy tanuljál meg köszönni úgy jelölgess!
2017. jan. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap találkozok ilyenekkel, felszínes előítéletes és bunkó emberek.

Ha valaki eljátssza ezt velem, onnantól kezdve én sem köszönök neki.

2017. jan. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor csinálok néha úgy, mintha nem figyelnék, és arra várok, hogy a másik fél köszönjön, amikor valaki olyan jön szembe, akit még csak párszor láttam és nem vagyok benne biztos, hogy ő az, mert rossz kicsit az arcmemóriám, vagy ha nem ismerem annyira az illetőt és nem tudom, hogy most kéne-e neki köszönnöm vagy sem, mert abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán emlékszik rám (amúgy nő vagyok, szóval sokszor amúgy sem nekem kéne előre köszönni).

De van, hogy a gondolataimba mélyedve sétálok, és nem figyelek arra, hogy most ki jön szembe, aztán hirtelen rám köszön valaki, én meg reflexből visszaköszönök anélkül, hogy ránéznék, mert még fel se fogtam, honnan jött a hangja, meg ki köszönt.

2017. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztos vagy benne, hogy nem elbambul, hanem direkt azért néz másfelé, hogy ne köszönjön, akkor ne köszönj rá te sem. Ami nem megy, azt nem kell erőltetni.


Egyébként nekem is van ilyen, amit az előző írt. Pl. néha látott, felületesen, alig ismert, valahol munka kapcsán egyszer bemutatott férfinak nem fogok előre köszönni az utcán, nőként. Megvárom, amíg ő köszön. Ha nem köszön, akkor nem köszönök rá. Mondjuk én ilyenkor nem fordulok direkt el.

Ha valakit nagyon a hátam közepére sem kívánok, mert tudom, hogy lefáraszt a hülyeségivel, és nem lehet tőle megszabadulni, akkor szoktam elfordulni, hogy ne találkozzon a tekintetünk, ne vegyen észre. De ha látom, hogy néz, lát, akkor már nyilván nem fordulok el, hiszen akkor már észrevett.

2017. jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Elment tőled az étvágya és várja hogy vissza térjen...
2017. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szerintem mikor meglátott késztetést érzett arra hogy leugorjon egy szikláról...
2017. jan. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!