Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan sz*rjatok le mit...

Hogyan sz*rjatok le mit gondolnak rólatok mások?

Figyelt kérdés

Nagy hibám, hogy folyton mindenkinek a jót mutatom és megfelelési kényszerem van ha azt érzem, hogy a másik fél nem elégedett velem valamiben (akár egész kis dolgokban us). Mellesleg nagyon rosszul esik amikor kritizálnak, egyrészt a megfelelesi készer miatti igyekezetem semmissé tétele miatt, masrészt, mert én nem szoktam kritizálni jóformám senkit, vagy ha igen akkor annak már nagyon nyomós oka van és próbálom udvariasan tenni. Mostanában körülvesz egy pár ember aki folyamatosan figyel és úgy érzem hogy csak azt várják mikor rontok el valamit. Mintha ez boldoggá tenné őket!


Sok embertől hallom hogy "én márpedig lesz@rom mit gondolnak rólam masok"!!


Ha vagytok itt egy páran, elmondanátok hogy csináljátok?


Köszönöm. 23/N


2017. febr. 21. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Micsoda közönséges fehérnép vagy...
2017. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom elmondani, ez egyrészt az alapszemélyiségemből fakad, amivel születtem, másrészt az élet hozta. Bele lehet fáradni mások hülyeségeibe s ha kényelmes, hedonista ember vagy, könnyebb inkább a magad fejed után menni s ellenni, de mondom, egyfajta alapvető hozzáállás is kell hozzá.

Amúgy nálam ez bizonyos érzékenységgel párosult, ezért volt gyerekkoromban valamivel nehezebb. Ma is zavar az igazságtalanság, de túl tudom tenni magam rajta. Ami viszont nem ez, csak valamit gondolnak - nem is értem, miért kellene, hogy érdekeljen. A magam életét élem.

Ha segít, belegondolhatsz, hogy neked van-e igazad, illetve szabadságod van-e a saját életedet úgy élni, ahogy neked tetszik és sikerül... Bizonyos dolgok másokra is erősen hatnak, de lehet érzékelni, hogy mi az, amihez jogod van. Az igazadban való biztosság azért segíthet. De nehéz beleképzelnem magam egy teljesen máshogy működő ember bőrébe...


Kritizálás? Na arra is érzékeny lennék, de mivel van egy brutálisan maximalista kritikus énem, szinte esélytelen, hogy bárkinek rosszabb jogos véleménye legyen rólam, mint magamnak :) Nehéz belül, de legalább van egyfajta védettségem emiatt.

Ha valaki jogtalanul bánt, attól max. dühös leszek, de magamat nem ölöm ezért... Elég értelmetlen lenne.


A világ tele van olyanokkal, akik ártani akarnak neked. Muszáj, hogy saját magad oldalán állj, különben igen rossz lesz neked...

2017. febr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megérzik az emberek hogy nagy a másoknak való megfelelési kényszered akkor egyesek tényleg élhetnek a lehetőséggel és uralkodhatnak feletted, ahogy írtad is. Ez a megfelelési kényszer például akkor alakulhat ki ha mondjuk a munkádban is erős megfelelési kényszered van. És ezt munkaidőn kívül az életben is folytatod akaratlanul. Nekem is volt amikor fősulin tanultam, ahol nagyon is meg kellett felelni az elvárásoknak. Érzékeny voltam mások szavaira hogy mit gondolnak rólam. Aztán miután végeztem és otthon dolgoztam, munkahelyi megfelelési kényszer sem gyötört többé. Ezért minden megfelelési kényszerem köddé vált. Bizarr példákat is tudnák mondani arra hogy mennyire nem érdekelt akár még a nagy nyilvánosság előtti mások véleménye sem. Mert csak magamnak kellett megfelelnem hogy jól érezzem magam és kész. És nem is tudott többé idegesíteni senki még akkor sem ha például egy kötekedő típusú ember nagyon durva mondatot mondott csak azért hogy én se legyek kivétel az általa sikerrel felidegesítettek listája alól. Na jó, azért nem hagyott hidegen, ezért százszorosan vágtam neki vissza. :))
2017. febr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, engem alapjaraton nem erdekelt soha hogy masok mit gondolnak rolam. Egy kezemen meg tudom szamolni kinek a velemenyere adok az eletben, a tobbieket lexarom.
2017. febr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mustafa33 ***** válasza:
magasról
2017. febr. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Berserker88 válasza:
Akiket ismerek és szeretek azok úgysem g...iznek velem, akik meg bepróbálkoznak, azokat úgyis lesz.rom nagy ívben. Nem lehet le írni. :D Hidd el ki fog az alakulni. ;) 25/F
2017. febr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom, hogy más hogyan csinálja, engem egyszerűen nem tud érdekelni, pedig vidéken élek. Baromira nem érdekel, hogy mit gondol rólam a szomszéd, vagy az, hogy megszólnak-e valamiért a faluban.
2017. febr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Berserker88 válasza:
Igen, vidéken halmozottan sz*arabb a helyzet, ott főleg nem segít, ha mindenki egy utolsó tirpák, és abban leli örömét, hogy megbicskázzon hátulról. :D
2017. febr. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!